Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás, hányinger csillapítása...

Hányás, hányinger csillapítása? Étvágytalan és a tea is kijött belőle

Figyelt kérdés
Nem lázas. Tegnap BKVztunk, szóval volt minden. Koszos kézzel szájbanyúlás, meg BKVs levegő, aztán este megevett egy csomó uborkát. Éjjel hányt 2szer keveset, de mivel nem volt lázas, arra gondoltunk, hogy csak túlette magát. Aztán ma már nem reggelizett, csak egy kis teát ivott, az viszont most kijött belőle-nyállal, de epét nem hányt. Próbáltam almát adni, de nem kell neki :( Amúgy jókedélyű, játszik. Mivel nem hány folyamatosan, nem vinném addig dokihoz. Van valami tanácsotok, hogy hogyan kezeljem, gyógyítsam? Vagy járt valaki így?
2013. ápr. 20. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

én még mindig gyomorrontásra gondolnék, kicsi gyerek nem ehet sok uborkát mert ez lesz belőle sajnos :( nagyon puffasztó étel, megviseli a gyomrot.


alma helyett ropit, kukit kínálj neki, ebédre egy kis húslevest, tésztával és sárgarépával, jó sósan. a répa is és a só is megköti a folyadékot.

ha már nem hány akkor adhatsz neki szenet, az megköti a pociját, ha meg a hasa nem megy neki akkor daedalon kúpot adj neki, az meg hányásra van.

a teába is tegyél egy icipici sót és csak kortyonként igya :)

2013. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor az uborka a ludas :( Szeptemberben lesz 3éves. Most ment a férjem a piacra, vesz háztartási kekszet.

Leves van ebédre, akkor ez jó.

Köszi szépen! Akkor itatom kortyonként

2013. ápr. 20. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vírusra gyanakodnék inkább. Lassan 3 éves gyermeknek bírni kéne az uborkát szerintem. Mennyit evett meg belőle?

Lehet, hogy nem olyan erős fertőzés. Figyelgesd, ha eszik majd valamit, utána hány-e újból.Amíg nem kíván ételt, addig csak inni adj neki. Az a legfontosabb, hogy a folyadék pótolva legyen. Mást doki se mond. Normafloret szokták még ajánlani, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy segít. Mindenesetre kipróbálhatod. Most van ilyen hányós vírus, úgyhogy ezért is tippelnék inkább erre.

2013. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg gyomorrontás.Mivel írtad,hogy sok uborkát evett.Ha vírus lenne,akkor szerintem többször hányt volna.Legalábbis kisfiamnál így volt.Ha belegondolsz, te is ha valamit megeszel és nem esett jól,akkor 1-2 napig neked sem olyan az étvágyad.Én az uborkára gondolnék.Ha kérdezed nem mond semmit sem a kislányod?Tegyél ki elé kekszet,ropit,kukit és majd ha megkívánja úgyis elveszi,az én kisfiam is így szokta.

Mennyi uborkát evett egyébként?Meg savanyú uborka volt,vagy a sima?

2013. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kígyóubi volt, kb egyharmadnyi. Kihányta a reggeli kekszet is. :( Inni itatom. Azt mondja, hogy már meggyógyult, de szerintem fáj a pocakja :(

Csütörtökön voltunk ovi nyíltnapon, talán ott kaphatozz el valamit?

2013. ápr. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!