Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen iskolába? Mi ez a...

6 évesen iskolába? Mi ez a nagy felhajtás ez ellen mostanában?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak a felháborodást hallom, hogy 6 évesen iskolába kell mennie a gyereknek, és hogy milyen jó volt, hogy vissza lehetett tartani és csak 7-8 évesen ment elsőbe.

Én júniusi vagyok, 30 éve én is 6 évesen mentem elsőbe, és míg sokáig én voltam a legfiatalabb az osztályban, középiskolában már voltak nálam fiatalabbak is, több júliusi és augusztusi születésű is. Mégis itt vagyunk.

A fiam évvesztes lesz, de a lányom augusztusi. 6 évesen kb azért kéne visszatartanom, mert sok 7-8 évessel menne? Mire ő odakerül már nem, de most elég káosz lesz.


Régen nem 6 évesen mentek a gyerekek iskolába? Mégis jól vagyunk köszönjük. Vagy már más az elvárás?


2013. ápr. 18. 15:09
1 2
 11/20 krisztivan ***** válasza:
100%
Én nem gondolom azt,hogy több a követelmény.Mi elsőben tanultunk meg olvasni,írni.Most is ez van.Másodikban tanultunk meg osztani,szorozni,most is így van.Ha pedig olyan sok az iskola akkor miért hordja sok szülő még plusz foglalkozásokra(ami nem lenne baj) a gyerekét? Bocsi,hogy így bele kérdeztem,de nekem még itthon is kellett segíteni a mamánál a kertben is helyt kellett állni(koromhoz mérten) de mellette mégis tudtam tanulni is.És sokkal önállóbbak voltak a gyerekek mint most.Persze sokat változott a világ,de én úgy látom,hogy a gyerekeket igyekszünk mindentől megóvni(házimunka,önálló gondolat,semmi felelősség) és szerintem pont ezzel tesszük a legrosszabbat nekik.De lehet rosszul látom a dolgokat.
2013. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azért kell a 6 éveseket isk.-ba íratni, mert hoztak egy olyan döntést is, hogy a 3 éves kortól kötelező az óvoda. Sok 3 éves otthon volt eddig a kistesóval gyesen/gyeden lévő anyukával. Nekik kell felszabadítani a helyet az óvodákban.
2013. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nálunk Szlovákiában 6 évesen kozelezo az iskola. Amióta az eszemet tudom (amúgy 26 éves vagyok). Van itt egy lány, akit 8 éves koráig vissza tartottak, minden féle pszichológushoz hordták, csak hogy ne kelljen iskolába adni (egyéb családi gondok -apuka bortonben volt stb). Na nekem ez volt a furcsa, hogy így visszatartják a gyereket. 6 évesek kozé kerult egy 8 éves gyerek.

Nekem van egy 2 éves lányom. Januárban tolti a 3 évet, de az idén szeptembertol megy oviba. Az óvonok szerint is annyira fejlett szellemileg, hogy már most járhatna oviba, mert elorébb tart mint sok 4 éves gyerek. Ugyhogy szerintem is gyerekfuggo a dolog, de mostanában mindent eltúloznak a szulok. Minden dologtol meg akarják védeni a gyereket, amivel sokkal rosszabbat okoznak.

2013. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én augusztusi vagyok, 6 évesen kezdtem a sulit, semmi bajom nem volt.

Kislányom júliusi és csak abban az esetben tartanám vissza, ha azt mondanák, hogy nem való még az iskolába.

2013. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen azért rakják ki az oviból a nagy okosok a gyerekeket, mert nincs hely az ovikban, így meg csinálnak, hogy nem ott időznek a kicsik.
2013. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
augusztus végén születtem,tehát éppen elmúltam 6, amikor suliba mentem ´94-ben. Nem is akármilyenbe, hanem művészeti tagozatra, ahol napközi helyett délután 5-ig balett, tánc, zene, hangszer, szolfézs, színjátszás, néptánc,képzőművészet, hittan stb. Óráink voltak, és a normál oktatás is emeltebb szinten ment. Szóval nem hiszem, hogy ennél nagyobb köveÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉtelmény lenne ma bármelyik iskolában. Utáltam oviba járni, 4 évesen magamtól tanultam meg olvasni, alvás időben én olvastam mesét a többieknek, már akkor színkház rajongó voltam, nem győztek vinni mba, akkror inden héten. Anyukám azt mondba, ta, ha felvesznek ebbe a suliba, akkor megyek, ha nem, akkor nem...felvettek, és imádtam oda járni, soha nem volt semmi gondom. Azóta 24 évesen 3 diploma a tarsolyomban, a phd képzés 2. ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
2013. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rugalmasság nagyon fontos lenne. Mivel szeptember elején születtem, amiatt a pár nap miatt lettem évvesztes, hiába voltam már bőven iskolaérett "majdnem" 6 évesen (értsd egyedül öltöztem, olvastam, számoltam stb), a szabály miatt nem engedtek iskolába járni. Ennek az lett az eredménye, hogy az ovi utolsó évét és az iskola első évét végigunatkoztam... A nagyobbik öcsém a teljes ellentétem, ő 7.5 éves volt, mikor iskolába került, annyira visszatartották, viszont az oviban nem fejlődött semmit. Erre lenne jó a 0. évfolyam ovi helyett, ami még játékos, de már megtanít a szabályokra. Most másodikos, 9 éves majdnem kamasz, szegény nagyon kilóg a többiek közül... A kisebbik öcsém teljesen olyan, mint én, az oviban ő olvassa fel a mesét a többieknek, de mivel decemberi, esélye sem volt 5 évesen iskolába menni. Az oviban viszont túlzottan eleven, mert halálra unja magát... Egyik sem jó! Rugalmasan kéne kezelni az iskolakezdést, de erre a mostani rendszer alkalmatlan, sajnos...
2013. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A "nagy felhajtás" annak köszönhető, hogy nincs elég hely az iskolákban hogy az összes 6 éves meg azok akik tavaly kimaradtak, most egyszerre kezdjenek. Tesóm gyereke most kezdi az elsőt, nem tudták beíratni a körzetes iskolába, mert kétszeres a túljelentkezés csak a körzetes gyerekekből! Már mindenhol lezajlott a beiratkozás, neki fogalma sincs, hogy hova fog járni a gyerek, pedig valahova muszáj lesz. És ugye nem mindegy, hogy a kerület legszarabb sulijába kerül szegény, amihez napi 45 percet kell utaznia, vagy a legjobb suliba, ahova mellesleg lakcím szerint tartozna is. Na ezért gáz, hogy most egyszerre mindenkinek kezdeni kell. A többi nehézségről az előttem lévők már írtak...
2013. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A 17-es és 18-as válaszoló megfogalmazta ebben a problémában a lényeget.

Jó lenne, ha nem szigorú törvény szerint kellene a gyerekek feje fölött döntenünk, hanem rugalmasan, az adott gyereket figyelembe véve, de sajnos ez nem így van. Én félek attól, hogy az új törvény még szigorúbb szabályozást hoz, és kevésbé rugalmas egyéni döntéseket enged meg.

A másik meg, hogy nem gondolták át, a gyakorlatban milyen problémákat okozhat a hirtelen átállás, helyhiány, osztálylétszámok változása stb.

Én pl. egy kistelepülésen tanítok, ahol mondjuk meg őszintén a gyerekek több mint fele hátrányos helyzetű, roma származású, ők nagyrészt még 8 évesen sem igazán iskolaérettek. Így aztán még nagyobb lesz a különbség az alig 6 éves és a több mint 8 éves osztálytársak között, egy sor magatartási probléma halmozódik ezzel. Ezek a "túlkoros" gyerekek a testi fölényükkel szereznek sikerélményt maguknak az iskolában, magyarul verik a kisebb osztálytársaikat, terrorizálják őket stb.

Szóval nem túl jó a helyzet, és a pedagógusok keze is meg van kötve, a törvényt be kell tartani, csak ez nem minden gyereknek lesz egyformán jó.

A tanítónéni voltam.

2013. ápr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
19-es, de írni ennyi diplomával sem tudsz :D
2023. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!