Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Már kétségbe...

Mit csináljak? Már kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves és az a gondom vele, hogy nem hajlandó aludni délutánonként. Oviba, bölcsibe nem jár még. Hiába kel viszonylag korán reggel, 7 óra körül, délben már látom rajta, hogy álmos, de nem hajlandó aludni. Este semmi probléma nincs vele, mert befekszik az ágyába, kap egy pohár kakaót és csendesen elvan egyedül, amíg el nem alszik. De a délutáni altatás egy rémálom: ha odafekszek az sem jó, ha odaülök az ágya szélére az sem jó, rugdos, csapkod, röhögcsél stb. Pedig látom rajta, hogy álmos. Sokszor inkább hagyom a fenébe az egész altatási mizériát, mert csak az energiámat örli fel. Este így viszont "már" 8-kor alszik. Nekem is kellene a délutáni szundi, mert amúgy 33 hetes vagyok a kistesóval és így a vége felé már elég fáradt és nyűgős vagyok, főleg, hogy éjszakánként nem nagyon tudok aludni a pocak miatt.

Próbáltam szép szóval, hangosabban, de semmi nem használ, mert egész egyszerűen kiröhög a gyermekem :( Amúgy bújós kismanó, napota többször spontán odajön, puszit ad, megöleli a pocakomat és mondja, hogy szeret. Kertes házban lakunk és egész nap kint tud játszani, szaladgálni stb. Azon kívül járunk kisbarátokhoz, játszóházba, tehát a fárasztó program megvan. Ha 3 óra körül teszem le aludni, akkor kicsit több az esély, hogy elalszik, de ez sem biztos mindig. Szóval, mit tehetnék? Csukjam rá a szobája ajtaját? Vagy mit? Már teljesen tanácstalan vagyok :( És egyre inkább rossz anyának érzem magam :( mert a kialvatlanságtól én is idegesebb és feszültebb vagyok, ráadásul félek, hogy ilyen kimerülten hogy fogok tudni türelmes maradni vele. Még a napi 2X3 magnézium sem segít.....


2009. szept. 23. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hagyd, ne altasd el, ez neked lesz nehéz, mert fáradt vagy, de próbáld meg akkor, hogy az időpont, mikor aludni kéne, mikor álmos, legyen a csendespihizés időszaka, ilyenkor ne tévézzetek, ne csináljon semmi pörgőset, picit mesélj neki, kérd meg, hogy anya hadd feküdjön picit, mert megfájdult a pocija, így téges békén hagy, ő pedig rá fog jönni, hogy picit jólesik letenni a fejecskéjét valahol :) ha látja, hogy nem erőlteted, nem fog ő se hisztizni, mert ha nincs közönség, nincs műsor :)
2009. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
megértelek!nekem kb ez a helyzetem,csak a fiam 5éves lesz oviban bezzeg alszik de itthon nem:(én is 31hetes vagyok és néha jólesne a szundi meg iskolába is járok a munkát még most fejeztem be szóval elég nehéz.ráadásul mi elváltunk az apjával és nagyon rossz a magatartása a gyereknek felesel,kiabál velünk,és mindig az apja szüleit isteníti pedig nem foglalkoznak nagyon vele ritkán van ott az apjánál meg egyáltalán nincs:(szóval kivagyok készülve.nem tudom mit lehet tenni.
2009. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, ja és azt kihagytam, hogy a dackorszak most ér a tetőfokára, emiatt lehet, próbálgatja, mire lehet ő haással, mit tud elérni, még akkor is, ha ez neki nem is tesz jót.
2009. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp... Próbáltad már, hogy megkéred, játékból Ő altasson el Téged? Amikor anyu terhes volt, engem is így nyugtatott le egy kis időre :)
2009. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 éves koában elhagyta a délutáni alvást is.
2009. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat is. Lekopogom 2 napja, némi ráhatással és szelíd erőszakkal elalszik délután. A szelíd erőszak azt jelenti, hogy rácsukom az ajtót és nem engedem ki. Ha kiabál bemegyek, de csak azzal a feltétellel, ha nyugton marad. Ha nem, akkor kijövök. Ma kevesebb idő alatt aludt el, mint tegnap. Eddig ezt a módszert egy kicsit drasztikusnak tartottam, de úgy tűnik ez válik be. Remélem, hogy holnap már sokkal kevesebb cirkusszal sikerül elaludnia.

Ráadásul volt a múlt héten egy nap, amikor párom testvére és édesapám vigyáztak rá, akkor elég volt a sógoromnak szólnia, hogy menjen aludni ebéd után. Szó nélkül elment, betakarózott és negyed óra alatt elaludt. Tehát gondolom a műsor nekem szól :)

2009. szept. 24. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!