Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar még beszélni?...

Miért nem akar még beszélni? és a szobatisztaság sem érdekli! Már kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 hét múlva lessz 2 éves beszélni egyáltalán nem hajlandó még azt sem mondja hogy anya v apa(pedig kitudja mondani mert mondta már 1 párszor)több szó is van(autó mama papa cica)amiket 1x 1x kimondott már de azóta semmi.ha akar vmit akkor megmutatja pl ha szomjas húz a csaphoz ha éhes akkor húz a hűtőhöz de nem kér nem mondd semmit csak "dünnyög".egyébként nagyon okos megért mindent amit mondok neki csak beszélni nem akar.a szobatisztasgra pedig egyáltalán nem mutat érdeklődést a bilivel csak játszik sokszor van pelenka nélkül de semmit sem produkál még pisilni sem sikerült soha a pelenkán és a padlon kivül sehova.normális ez így?valaki van hasonló helyzetben?
2011. jún. 26. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
egyáltlaán nem abnormális, főleg fiúnál, hogy 2 évesen nem beszél és a szobatisztaság sem érdekli. sztem ne aggódj.
2011. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kisfiúk később kezdenek beszélni. Ha megérteti magát,akkor nincs vele semmi baj. Fog még beszélni,többet is,mint amennyit hallani akarsz.

A szobatisztaságra pedig még nem érett. A nyáron majd hamarabb lesz sikere.

2011. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szomszédunk tündéri okos kisfia pont 3 évesen lett szobatiszta, és akkor kezdett (rövid mondatokban) beszélni is! :))) Semmi ok aggodalomra. Az én lányom meg 1,5 évesen már beszélt, és pont 2,5 évesen lett (csak nappalra!!) szobatiszta. Lányok hamarabb "érnek" állítólag.
2011. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat most megnyugodtam.csakhát anyósomék se hagynak békén hogy bezzeg xy gyereke már beszél meg szobatiszta és a fiamml 1 idös hogy akkor ő miért nem
2011. jún. 26. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek az anyósok! Ismerős!

Az én kislányom is nemsokára 2 éves, de a szobatisztaságra nem mutat semmi hajlandóságot. Rá se akar ülni a bilire.Kicsit én is izgulok, mert hát most van nyár, talán egy hónap múlva. De beszélni nagyjából beszél már, csak nem mindig értem:-)

2011. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 évesen néhány szót mondott csak,2,5 évesen egyik napról a másikra folyékonyan beszélt.

3 éves korában 1 hét alatt lett szobatiszta.

Semmiről nem késtetek le!

2011. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 2 évesen pont úgy volt ahogy Te is írtad, szinte semmit sem mondott, de mindent értett. 2,5 évesen kb. 3-4 szót mondott, már mi is kezdtünk aggódni, de megnyugtatott az orvos és a védőnő is. Aztán pár hét múlva elkezdett mutogatni tárgyakra, és és szinte mindennek kimondta a nevét. Ez március végén volt, azóta mondatokban beszél, persze van amit nehéz érteni, és van amit csak én értek.


A szobatisztasággal úgy állunk (szeptemberben lesz 3 éves), hogy párszor már nekifutottunk, volt hogy szólt, aztán egyszer csak abbamaradt. Pár hete próbáltuk pelus nélkül, napi ötször öltöztettem át, és hisztizett a pelenkáért. Most pár napja újra megpróbáltuk pelus nélkül, néha még van "baleset" de nagyrészt szól, és megy a bilire. Alvásnál még van rajta pelus, de sokszor szárazon veszem le róla.


Úgyhogy ne aggódj, nem vagytok elkésve!

2011. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Ha biztosan jól hall, korának megfelelően érti a beszédet, és az általános fejlettsége is megfelelő, nem baj, ha még nem beszél.

Ti beszélgessetek vele sokat. Amikor veled van, kommentáld hangosan, amit csinálsz. "Megkeresem az ollót. Nincs a fiókban,...." . Ha gesztusokkal próbál kifejezni valamit, mondjátok el helyette, amit neki kellene."Begurult az autód a szekrény alá?" "Anya, vedd ki!" "Jaj, nem érem el!" és így tovább, ha éppen ráérsz, akár fokozni is lehet a feszültséget, pár alkalmatlan dologgal kotorászva, amiről mind elmondhatod, hogy "Nem, jó!" "Túl rövid/vastag stb.!" Ne erőltesd az ismétlést, előbb utóbb magától is utánad mond majd pár ilyen gyakran ismételt kifejezést.

Csak azt NE csináld, hogy úgy teszel, mintha nem értenéd meg, ha a maga módján próbál kommunikálni. Fölösleges kínzás. Többet segítesz a jó beszédpéldával, mint bármi mással.

2011. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az utolsónak igaza van. én móta megszületett a kislányom, mindent mondtam neki, mi történik, egész pici korában is, később is. amit csináltam, azt is kommentáltam. ő 2 évesen 3 hósan kezdett el beszélni (vagyis 3 hónapja), viszont rögtön szinte mondatokban. most már olyanokat mond, hogy ihaj, csak lesek néha vagy röhögök. és nem hiába volt hogy mindent mondtam neki ami történik, iszonyú nagy szókincse van és nagyon árnyaltan tudja magát kifejezni. kiejtése sokszor még béna, de már az is javult mióta elkezdte.

a szobatisztaság, az annyi, hogy ha akarja akkor vissza tudja fogni az ingert, tehát elvileg képes rá, csak épp nem hajlandó megválni a pelenkától. ha néha ráveszem, hogy vegyen bugyit, akkor 2 perc múlva kéri vissza a pelenkát.... már volt hogy sikerült a vécébe pisilnie, akkor megdicsértem, de nem volt nagy hűhó, ne érezze ezt különös dolognak, csak természetesnek. amúgy ő mindenben ilyen kis lassú, mint írtam beszélni is később kezdettmint a lány átlag. mondogatja néha, hogy anyucinak nem kell pelenka...és akkor kérdezem tőle, hogy neked még kell? akkor van hogy azt mondja igen, vagn hogy nem....és ha azt mondja, igen, akkro megkérdem tőle, de majd egyszer neked is bugyid lesz, igaz? és mondja hogy igen. szóval majd csak eljön az ideje, gondolom érettségizni nem pelenkában fog. :)

2011. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!