Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sokat vártam az óvodai...

Túl sokat vártam az óvodai beszoktatástól?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az óvodát (3,5 éves). Eddig teljesen közvetlen volt a gyerekekkel. Nagyon könnyen barátkozott. Soha nem játszott egyedül ha nem ismert senkit a játszótéren akkor odament valakihez és barátkozott. Most viszont bekerült az oviba és csak ámultam, hogy ez az én fiam- e. Nem ment oda senkihez inkább egyedül nekiállt játszani. korábban képes volt órákat játszani az autópályával, most viszont szinte 2 percenként otthagyja az elkezdett játékot és megy keres másikat. Nem ismerek rá. Pedig nagyon várta már az ovit. Ma hagytam ott először és nem sírt utánam, de az óvónő mondta hogy elég szeleburdi. Miért változott meg ennyire? Mivel segíthetném ?Tehetek egyáltalán valamit?
2009. szept. 23. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Majd később te is rájössz, hogy minden környezetben másképp viselkednek a gyerekek...

Amelyik gyerek otthon szófogadó, csendes, nyugodt, derűs, az az oviban lehet, hogy nagyhangú, verekedős, szófogadatlan lesz...

Az én gyerekeimnél legalábbis ez történt! :-[


Ezért is furcsállottam sokszor, hogy az óvónéni miért NEKEM adja a tippeket, hogy én hogyan fegyelmezzem a gyerekeimet otthon, mikor ők otthon kifogástalanul viselkedtek?!... NEKI kellett volna abban a közösségben megtalálnia, vajon miért úgy viselkednek a gyerekek, ahogy? (Ezt én otthonról nem tudom irányítni!)

Mondjuk, én tudtam, hogy a gyerekeket kiborítja az óvónéni hisztérikus kiabálása és következetlen utasításai

és kiszámíthatatlan büntetései... Otthon nem ezt szokták meg.


Szerintem a te kisfiadat, most elvarázsolta a sok-sok "új" játék, azt sem tudja, melyikkel játsszon hirtelenjében. Ha szép sorban mindet kipróbálta, akkor majd megnyugszik!

Talán megtehetnéd, hogy hasonló játékokat vásárolj neki otthonra is, legyen ideje otthon is játszani vele (az oviban sok gyerek van, nem mindig van lehetősége azzal játszani, amit szeretne).

Az nagyon jó, ha képes elmélyülten, magában játszani, ha ez otthon megmarad a szokásának, akkor ne aggódj!

Hagyd, majd kis idő múlva szépen beilleszkedik, de ez nem megy 3 nap alatt.

Beszélgess vele sokat, ezek a beszélgetések őt is segítik majd, hogy 1-1 számára érdekesebb játékra majd jobban odafigyeljen másnap.

Hamarosan barátokat is talál majd magának, ehhez is idő kell! Ne legyél türelmetlen! :D

2009. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
JOl irta az elottem szolo, rengeteg uj jatek, uj inger eri ot az oviban, mindent ki szeretne probalni, nem akar semmirol sem lemaradni, ezert jatszik rovid ideig valamivel, aztan szalad a masik jatekhoz. HA mar sokmindent kiprobalt, akkor nyugodtabb lesz es a tobbi gyerekkel is meg fogja osztani a jatekokat es majd egyutt jatszanak. Es igen, mashogy viselkednek a gyerekek a bolcsiben/oviban es mashogy otthon. Az enyem otthon szeleburdi, akaratos, csintalan, a bolcsiben nyugodtabb, kedves a tobbi gyerekkel, de neha ott is szeleburdi. Szoval teljesen normalisan viselkedik a kisfiad, ne izgulj.
2009. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az az érdekes hogy van az oviban egy csomó olyan játék ami itthon is van és azokkal nem is foglalkozik. Tudom hogy nem várhatok csodát 3 nap alatt, de egy kicsit másra számítottam. Az zavar hogy meg sem próbál odamenni másik gyerekhez, ami eddig nem volt jellemző. Hát remélem hamarosan minden a régi lesz.

2009. szept. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!