Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekágy kérdés. Ti hogyan...

Disi kérdése:

Gyerekágy kérdés. Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

21 hós a kislányom és le akarjuk cserélni a rácsos ágyát. Van is a pincében egy gyerekheverő, még a férjem húgáé volt, nagy köztük a korkülönbség, de így is több mint 10 éve lenn van már a bútor. Azt szeretnénk felhozni, mert nagyon jó állapotban van. Át akarom húzatni, mert a színe nem tetszik.

1. kérdés: a szivacsot kicseréltessük rajta? Nincs semmi baja és a pince sem dohos, nagyjából le is volt fóliázva, de érdemes inkább lecseréltetni, nem?

2. kérdés: 170x70cm-es az ágy, de régebbi típusú, az ágyneműtartó kisebb alatta. Leesésgátló sincs körülötte. Így hogy a fekvőfelület nagyobb elég macerás rá leesésgátlót szerelni. Szükség van rá egyáltalán, vagy elég ha odatolom a fotelt az ágya mellé ami benn van a szobájába szerintetek? Úgy tudnánk leesésgátlót köré rakni szerintem ha csináltatnánk fejtámlát is és az lenne derékszögben összefogatva és odatolva az ágy mellé. Amiket néztünk neten mind olyan, amit a matrac alá kell berakni.



2013. ápr. 12. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyi mindent csináltatsz-leesésgátló, új szivacs, új kárpit, akkor akár egy új ágyat is vehetnétek,mert annyiba fog kerülni.
2013. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, lehet igazad van. Ezért kérdeztem a leesésgátlót is, hogy szükség van-e rá egyáltalán vagy megteszi a fotel is :) Az anyag nem lenne drága, gyönyörű lila virágosat találtam, 5.400.-ft-ba kerülne összesen. A szivacs szintén pár ezer ft mellé, a kárpitos nem kér munkadíjat mert mi is tettünk neki szívességet.
2013. ápr. 12. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. A szivacsot mindenképpen cserélni kell. lehet, hogy le volt fóliázva stb., de nem tudhatod mi költözött bele. Ha a szivacsot cserélteted, a huzatot így is, úgy is leszedik, akkor már azt is cserélni kell. A leesésgátló még a legkevesebb.

Gondolom az anyagiak miatt, akarjátok a régi heverőt, de amennyiből felújítod, annyiból már normális újat veszel. Lehet nagyon olcsókat kifogni.

Csináljatok árkalkulációt és meglátjátok.

2013. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nézelődtem egy kicsit neten, de én nem nagyon találok újonnan nagyon olcsót :( Minimum 20e ft amiket néztem (inkább 30-40e ágyneműtartóval a hasonló méretű), még ha használtat vennénk és hozzávenném a szállítási költséget se jönnék ki jobban. A felújítás kijönne 10-15e ft-ból szerintem. Szerkezetileg is jobban bízom ebben, régebben nem sajnálták az anyagot a bútorokból, a rácsos ágyát is apától örökölte és szerintem még a kistesót is ki fogja szolgálni :) Persze fontos az anyagi része is, de tényleg gyönyörű anyagot találtam rá, így nagyon egyedi lenne a kisasszony ágya :)
2013. ápr. 13. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!