Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1 évesnek tényleg fel...

Egy 1 évesnek tényleg fel kellene ismernie a könyvben az állatokat?

Figyelt kérdés

Egy éves kisfiamat még annyira nem érdeklik a könyvek, és a védőnő szerint ha elhangzik az állat neve, már mutatnia kellene, melyikről van szó...

Sokat játszom vele, de kipakolunk-bepakolunk, vonatozunk, autózunk, képtelen a könyv mellett fél percig is nyugton lenni. Úgy vettem észre, hogy neki a mozgás a "játék". Gondolom nem a kisfiam az egyedüli, aki nem ismeri fel az állatokat...

El vagyok keseredve, hogy talán buta a gyerekem???


2009. szept. 23. 10:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia. A kérdéseken ne rágd magad. Azt kötelező feltennie a státuszon. Mindenkinek felteszik. Amúgy az én gyerekem 11 hónaposan a háziállatokat simán megmutogatta. Sőt a kötelező státuszon ő maga hozta ki a könyvet a védőnőnek és szépen megmutogatta neki az állatokat. Szóval nem lehtetlen. Vegyél neki laporellót amin mindegyik oldalon egy állat van azon könnyebben tanulják és kezd a kedvenccel. Nekünk pl: A kutya volt, azt tudta megmutatni a leghamarabb. A cumisüveget már ilyenkor azért tényleg illene maga fogni. Nekem már egy évesen maga evett. Igaz összekoszolt mindent, de ez ezzel jár. Ha kétévesen kezded akkor is összefog koszolni mindent. Tudom ajánlani a Anya taníts engem című könyvet. Nagyon jó fejlesztő játékok vannak benne. Mert nem a játék mennyisége számít szerintem hanem az, hogy mit játszol vele. Kivállóan lehet őket fejleszteni játék közben és ők élvezik ezt a legjobban. A védőnő tanácsain nem megsértődni kell hanem meghallgatni és elgondolkodni rajta. Bizonyára nem akar neked rosszet csak felhívta a figyelmed apróságokra. Szerintem ez nem nagy ügy.Ettől nem butább a gyereked csak arra akart utalni, hogy már nem is olyan kicsi mint néha a szülők gondolják és ideje váltani mert már nem újszülött és nem is kell velük úgy bánni. Szerinem inkább fejletnek találta a babád és azért gondolta, hogy már az állatokat is tudja mutogatni a könyvből. Hidd el egy visszamaradotabbtól vagy beteg gyerektől nem kérdezte volna meg. Örülj, hogy a tiédből kinézte, hogy már ismeri az állatokat.
2009. szept. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!