Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1 évesnek tényleg fel...

Egy 1 évesnek tényleg fel kellene ismernie a könyvben az állatokat?

Figyelt kérdés

Egy éves kisfiamat még annyira nem érdeklik a könyvek, és a védőnő szerint ha elhangzik az állat neve, már mutatnia kellene, melyikről van szó...

Sokat játszom vele, de kipakolunk-bepakolunk, vonatozunk, autózunk, képtelen a könyv mellett fél percig is nyugton lenni. Úgy vettem észre, hogy neki a mozgás a "játék". Gondolom nem a kisfiam az egyedüli, aki nem ismeri fel az állatokat...

El vagyok keseredve, hogy talán buta a gyerekem???


2009. szept. 23. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

:) Ha teheted, ne kérj tanácsot ettől a védőnőtől. A gyereked PONTOSAN azt szereti csinálni, ami neki a legjobb. A ki-bepakolás a legeslegjobb tevékenység egy ekkora babának (és sokáig az is marad), pl. amikor rakosgatja ide-oda a dolgokat, akkor tanulja meg a sok-kevés, van-nincs, tele-üres fogalmakat. És ez nagy szám ám!

Az állatokra visszatérve - játszatok állatosdit: ne a könyvben mutasd neki, hanem hangokkal és mozgással ismerjétek meg azokat. Ha szereti a mozgást a babád, sokkal hamarabb fogja megjegyezni hogyan ugrik a béka vagy hogyan kúszik a róka, hogy lóbálja az ormányát az elefánt vagy hogyan topog a víziló. És akkor ott vannak még a nyávogások, ugatások, vonyítások, iázások, nyerítések, kukorékolások... :D.

Szóval, felejtsd el a védőnőt és a többi gyereket. Legyen a te gyerekednek gyermekkora. Ráér még versenyezni (ha egyáltalán kell). Mindent jól csináltok, minél többet hagysz meg a gyerekednek, hogy ő fedezze fel, annál boldogabb és fejlettebb lesz.


Sok sikert!


34N+2,5L

2009. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez hülyeség! Az én kisfiam 14 hós múlt, szereti nézegetni a mesekönyveket és elég sok mindent felismer már, de azért persze előfordul, hogy mást mutat, ha mondjuk kérdezem, hogy hol a cica, kutya, stb.

Ettől még nem buta a gyereked, még rengeteg ideje van, hogy megismerje őket. Egyelőre fontosabb neki a pakolászás, autózás, majd eljön a mesekönyvek ideje is.

(Nálunk apukám, amikor jönnek hozzánk sokszor az ölébe ülteti a fiamat és nézegetik a könyveket, szerintem a fiam ezért szereti a mesekönyveket. :-))

2009. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 15 hósom nem mutat rá az állatra, ha kérem. :)

Pedig tudja, hogy melyik micsoda.

Mostmár magától hozza a könyvet, hogy nézegessük, 13 hós kora előtt őt sem érdekelte.

Viszont, ha valamit meglát amit ismer akkor mindig egy édes sikoltó hangot ad! :)

2009. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora egy buta védőnőd van. Az enyém már 15 hónapos és a falon a pinokkiót is keveri a miki egérrel, nem, hogy az állatokat. Majd 2 éves korára kell szerintem tudnia. Inkább be se menjen a füleden ez a sok baromság.
2009. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A 16 hónaposom is csak a cicát ismeri föl a könyvbe, ha akarja.

Értelmes egy védőnőd van neked is:(

2009. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondolhatjátok, hogy felhúztam magam...

Egy éves státuszvizsgálaton felteszi nekem a következő kérdéseket:

- Poharat próbál-e önállóan használni? (Örülök, ha arra rávettem, hogy egyedül fogja a cumisüveget, mert elég "kényelmes" gyerek...)

- Kanalat próbál-e önállóan használni? (Hát persze, majd minden nap újrafestjük a konyhát, és naponta 8x cserélem ki a ruhát a gyereken...)


Látom, hogy a gyerekemnél minden rendben van, egészséges, kiegyensúlyozott, vidám gyerek, könyörgöm, ne ez legyen már a legfontosabb, hogy nem mutatja meg a könyvben a kakast!!!

Én úgy gondolom, hogy minden gyerek más korban érik meg ezekre a tevékenységre. Az enyém még nem jutott el ezekre a szintekre, de nem is hiszem, hogy feltétlenül aggódnom kellene, gondolom még semmiről nem késett le... Nagyon elszomorító a védőnőnk "versenyeztető" viselkedése, és már egy napja a lelkiismeret-furdalás gyötör, hogy nem nyüstölöm állandóan a gyereket, hanem foglalkozom én is vele, meg hagyom is, hogy foglalja el magát egyedül is, mert erre is meg kell tanítani, és akkor meg azt játszik, amit ő szeretne...

Mindenki próbált megnyugtatni, köszönöm nektek! Remélem azért attól, hogy nem beszél a gyerekem egy évesen, még jó anya lehetek... :o/

2009. szept. 23. 15:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden védőnő egy barom!

Én az első védőnőt elzavartam, második gyerekemet szültem azt jön okoskodni olyan döbbenetes stílussal, hogy az már nem igaz.

Szerencsére nyugdíjba ment, most van helyette egy 20 éves kislány, hát baromi jó, tudom, hogy valahol el kell kezdenie, de könyörgöm, kineveti egy 30-on felüli érett gyermekét nevelő nő. Nekem ennyi idősen már 4 éves volt a fiam. :)

Szóval bejön délben, hol a nagyobbik gyerkőc, mondom suliban...

Néz, gondolkodik hány éves lehetek...

:)

Ne foglalkozz velük.

Biztos akad kivétel, de legtöbbjük könyvből tanult. :D

2009. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vok, egyébként a 3. választ írtam én.

Télleg ne legyél kiakadva!

Jó babázást!

2009. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 15 hónapos ő felismer bizonyos állatokat cica, kutya, egér elefánt, malac , oroszlán, gólya...stb, de ehhez az is hozzátartozik, hogy pici baba kora óta rengeteget nézegettük a könyveket és ő maga rendszeresen hozza oda őket, hogy nézegessük, úgyhogy nem lehetetlen a dolog:)
2009. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, de ennyi idősen még neki se ment max cica és kutya.Nincs ok az aggodalomra:))
2009. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!