Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » áprilissal megszűnt az emelt...

áprilissal megszűnt az emelt családi a laktózérzékenyeknek, de akinek még március közepén volt a felülvizsgálata, annak jár még 1 évig, vagy automatikusan az is megszűnt ápr.1-jén?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
En is kivancsi lennek mert ezt a vaci makba se tudtak megmondani hogy most ido aranyosan kiszorodunk elobb utobb vagy mi lesz.. Egy tuti 30 nappal elotte jonnie kene hatarozatnak a megszuntetesrol mert jogod van fellebbezni /csak eselyed nincs nyerni/ es en meg ilyen hatarozatot nem kaptam... Nekem a fiam betoltotte a 3 evet ugyhogy nem lenne mindegy hogy meg kapom-e az 50-et vagy csak 12...
2013. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sot... A tartosbeteg igazolvanyt is kikuldtek 2014 marciusig ervenyesitve (a 90%os utazashoz a muanyag kartya)
2013. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendelet hatályba lépése április 1-e volt. Tehát aki előtte ledátumozott papírt kapott az még a régi rendszer szerint volt felülvizsgálva, aki ezután az már az új szerint tudomásom és törvény értelemezésem szerint.
2013. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tia9 válasza:
Ez ilyen megállapítás ellett igen igazságtalan úgy gondolom, mert akinek március 30-án még aláírt lepecsételt orvosi igazolása van az gyakorlatilag 1 évig kapja, akinek meg április 15-ig volt ne adj Isten annak meg sehova tovább???? Nem értek egyet a rendelettel, én és a fiam is szenvedünk tőle vagy nem fogyasztunk (ez a gyakoribb) laktóz tartalmú élelmiszert vagy vesszük a mentest ami kétszer annyiba kerül de van hogy vállaljuk a következményét olyan is. Teljesen kizárni úgysem lehet sok ételben adalékként jelen van! Mi egyébként is spóroltunk az államnak, mert sokáig nem gyanakodtunk (ez éveket jelent) intoleranciára másra véltük a rosszulléteket, így a meghosszabbított Gyes-t sem tudtam igényelni, pedig nem elviccelhető kutatások folynak a probléma és a vastagbélrák kialakulásának lehetőségéről és pozitívaknak tűnnek, azon túl másra is kihat, nem beszélve a folyamatos bélnyálkahártya irritációról. Persze a gasztroenterológus prof. hölgy elmosolyogta és támogatta a megszüntetését!!! Érdekes h egy orvos míg áll hozzá, legutóbbi terhelésnél a gyereket szó szerint össze kellett kaparni a földről járni nem tudott a kínzó nyilalló görcsöktől, infúziót kapott fájdalomcsillapítókat, mire órák múlva el tudtunk indulni haza. És akkor közölte a prof., hogy legközelebb ha marad a rendelet, akkor ha viszek egy papírt, hogy genetikai a probléma, akkor 5 évre kiállít papírt erre kivették a listából. Tehát ezek alapján akinek van ilyen papírja az 5 évig kapja még mert akkor más rendelet volt hatályos? Nagyon sajnálom, hogy márciusban nem vittem el felülvizsgálatra a gyerekem genetikai laborba egészen biztos hogy genetikai hisz nekem sőt anyai ágon több rokonnak van laktóz intoleranciája ami ugye nem mellesleg ég csak nem is allergia bár egyik ezt mondja a másik azt jól összezavarva a laikust.
2013. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!