Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha túl közvetlen a kisgyermek,...

Ha túl közvetlen a kisgyermek, hogyan lehet megóvni a többi embertől?

Figyelt kérdés

Pl. először látott gyereket 5 perc után megölel, bárkihez odamegy a játszótéren... Pedig tudom, van kisgyerek, aki pl. harap, csíp, rúg, lök...

Szeretném, ha nem saját tapasztalataiból okulna. Hallgathat rám?


2009. szept. 21. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Az enyém még csak 10 hónapos, de ő is nagyon barátságos, közvetlen mindenkivel. Persze mindenki el van tőle ájulva... de tudom, lesz egy pont, ahol már majd "vissza kell fogni".
2009. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
26 hós. Ráadásul még kevés szót mond, hogy megértethetné magát. Közeleg az ovi!
2009. szept. 21. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem szeretnéd,hogy a saját tapasztalataiból tanuljon???Az az igazi tanulás,a nélkül csak anyuci papucsa lesz,akinek sosem volt semmilyen élménye!!!
2009. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze fontosak a tapasztalatok, de szerintem az érzelmi tapasztalatok nagyon kegyetlenek egy kicsinél.

Biztos ezért gondolsz lelkisnek.

2009. szept. 21. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
1. vagyok. Én sem hagynám még (főleg nem ebben az esetben), hogy a saját tapasztalatából tanuljon. Ha elmegy az oviból egy idegennel, aki rámosolyog, vagy cukrot ad neki, akkor már késő lesz... :(
2009. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erről van szó!!!!!!

A felnőttekben csak bízni tud még.

2009. szept. 21. 22:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A bizalom elvesztése egy olyan dolog, ami kizárólag saját tapasztalat okulásán történik meg. Lehet másoknál megtörténik 10 hósan, mert rákiabál egy kisfiú az utcán, lehet nálatok csak az oviban jön el. Egy ekkora gyereknek nem tudod megmagyarázni mi a bizalom, ez olyan, mintha vakon született embernek akarnád elmagyarázni mi az a piros. A bizalmatlanság érzés, amit át kell élni, elmagyarázni nem lehet. Max ijesztgetni tudod, hogy ne állj szóba idegen bácsival, mert elrabol. Vagy ne közelíts a vad gyerekekhez, mert megrúgnak.... de ezzel meg pont rosszat érsz el, mert általánosít és szorongani fog.
2009. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon aranyos Micimackós könyv-sajnos nem emlékszem a címére,könyvtárból hoztuk ki-amiben Róbert Gida elmegy egyedül a nagymamájához,és előtte elmagyarázza a többieknek,hogyan kell viselkedni az idegenekkel.Hátha megtalálod a könyvet,ha párszor elmeséled neki,abból esetleg megjegyezheti.
2009. szept. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Ennek a Micimackónak utánanézek.
2009. szept. 23. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!