Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisgyermek egy szobában?

Két kisgyermek egy szobában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2,5 éves a kisfiam, 10 hónapos a kislányom. Kétszobás lakásunk van.

Este együtt fürdenek, a kicsit viszem a gyerekszobába, szopi, alvás. Van hogy nem alszik el, ilyenkor ha leteszem üvölt, ekkor apa ringatja.

A nagy fürdés után kakaózik, kicsit még mesét néz velem alszik el a mi ágyunkban, hogy ne verje fel a kicsit és utána viszem a helyére.

Ha a kicsi felsír, a nagy sprintel hozzánk. Én megszoptatom, vagy megnyugtatom a kicsit, addigra a nagy már alszik a helyemen. Ha megint átviszem, és megint sír a kicsi visszajön.

Általában a kicsi jól alszik, egy-két hete van hogy 1-2* sír és a nagy erre ébred.

Alig férek el a helyemen, rugdos, rám mászik, melegem van.

Másnál is vannak ilyen jellegű problémák?

Megoldás?


2011. júl. 20. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem altatnám a nagyot a szülői ágyban, és amint átjön azonnal de rögtön szó nélkül visszakísérném a helyére.

A kicsit viszont én amíg felkelt szopni éjjel, addig a mi szobánkban (de külön kiságyban) altattam. Nekem se kellett mászkálni, a nagyot se verte fel. Amikor már nem kelt éjjel, akkor kerültek nálunk egy szobába.

2011. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aha, ne aludjon a szobátokban a nagy. Fektesd vissza a saját ágyába, a kicsit meg vidd ki megszoptatni. Később is lesz olyan, hogy a kicsi felsír, rosszat álmodik, beteg lesz, bilizik, stb. ne szokja meg, hogy akkor mehet a ti szobátokba. Mondd neki, hogy a kicsi felébredt, eszik aztán alszik, ő is aludjon.
2011. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom a nagyot a helyén tartani.

A kicsit nem akarom nálunk altatni. Az első három hónapban ott volt bölcsőben, utána ment a gyerekszobába.

Nem tudok úgy házaséletet élni hogy ott a gyerek a szobában.

(természetesen olyankor a nagy sincs ott)

2011. júl. 20. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a szobában lehet házaséletet élni ;)
2011. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Panelba még hol?

fürdő 1m2, konyha szabad hely szintén, és itt vége is a helyiségeknek. A wc-t nem számítom.

2011. júl. 20. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Én se a vécére gondoltam :) de a konyhaasztal például kimondottan erre lett kitalálva. :)
2011. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a nagy 2,5 éves, a kicsi 1 éves. A kicsi két hónapos kora óta egy szobában alszik a naggyal. Semmi gond nincsen, általában nem ébresztik fel egymást. A kicsi általában 1 szer kel fel éjszaka, ekkor áthozom a mi szobánkba, kap tápszert, aztán megy vissza a saját ágyába. Általában nem ébresztik fel egymást, nyitva hagyok minden ajtót, így már a kicsi első nyikkanására mellette vagyok, és hozom ki. A nagyfiam egyszer-egyszer még kijön, de szó nélkül viszem be a saját ágyába. Néha pisilnie kell, azért jön ki.
2011. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 20. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenen a legjobb megoldás, hogy amíg kel a kicsi, addig nálatok alszik. Mert így kiszúrás a naggyal, hogy felébred rá mindig :( Biztos van gyerek, aki nem ébred fel, de ezek szerint ő nem ilyen.


De ha meg ezt nem akarod, akkor próbáld meg a nagyot mindig visszakísérni a saját ágyába. Mondjuk azon ez nem változtat, hogy felébred szegény... :(

2011. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!