Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen káros hatása lehet a...

Milyen káros hatása lehet a közvetlen röntgensugárnak? (semmi védőruha)

Figyelt kérdés
Nagyobbik lányomnak annak idején a 4 hós csípőszűrés alkalmával végzett csípő röntgenekor sem én sem ő nem kaptunk védőmellény a felvétel készítésekor, kisebbik lányomnak máshol csinálták és akkor én kaptam védőköpenyt, neki pedig a hasára tettek védőfelszerelést. Milyen károsodást okozhatott esetleg az, hogy a nagyobbiknál nem kaptunk semmi védőruházatot?
2011. aug. 3. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Röngen sugár rákokozó.

Vagy is akár késöbb lehet csak nyugdíjas korában de lehet akár hamarosan is rákos elváltozás lehet bárhol a testen ez miatt. Lehet sohasem lesz semmi baja, de elöfordulhat.


Kérdés hogy biztosan röngen volt-e? Mert nem röngenezni, hanem UH-ni szokták és az nagy külömbség.

Kislányomnak 3 hósan a nyakát kellett röngenezni és mi is és a gyerek is kapott védö felszerelést.


kérdés minek kellett röngenezni?

2011. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem uh volt csípőszűrésen? mert nekünk az volt

a röntgen sugár soha nem távozik el a szervezetből, életünk végéig benne marad (úgy mint az uv sugár) ezért van az hogy minél ritkábban szabad röntgeneztetni

2011. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!