Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog feloldódni, és jól...

Mikor fog feloldódni, és jól érezni magát a bölcsiben?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. NAgyon igényli a gyermektársaságot,és vna lehetőség a helyi bölcseiben heti két nap délelőtt bevinni a gyermeket játszani.


3 nap volt a beszoktatás, akkor ott voltam vele egy másfél órát,nagyon jól érezte magát.

Azóta eltelt két hét, és ugye egy egy héten két két napot volt ideág. Első alkalommal pityergett egy kicsit, de ügyes volt. Ma azt mondták,hogy nagyon üyges,nem sír, viszont ált. egyedül játszik,nem megy oda a többiekhez(pedig ez nem jellemző rá). ÉS ma többet volt kinn a mosdóban mint benn. Pisi,kaki, kézmosás, nagyon tetszik neki a kis wc.

És ha bement a csoportba, inkább leült egyedül kirakózni,vagy könyvet nézegetni.


Szeretném ha jól érezné magát, és ma nem nagyon volt ugyan időm beszélni a gondozónővel, de idáig dicsérik nagyon.


2013. márc. 29. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
gyerekek többsége 3 éves kor körül kezd el játszani a több gyerekkel, addig csak mellettük. ez normális... :)
2013. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem nincs okod aggódni- a picinek is időre van szüksége, amíg biztonságban érzi magát. Ennek talán első lépése, hogy ő a "környezetet térképezi fel", ismerős szituációkat keres (kézmosás stb.) és ez után oldódik fel jobban.

Nagyon jól mondta az előző válaszoló, hogy a kicsik 3 év alatt inkább egymás mellett, semmint direkt egymással kooperálva játszanak- de ez nem baj, életkori sajátosság.


A legtöbb kicsi sokat sír, nyugtalankodik a beszoktatás alatt, ehhez képest a kislányod szerintem nagyon jól viseli. Ne aggódj, hamar meg fogja szokni és lehet, hogy 2-3 hét múlva majd inkább te leszel az, akinek jobban hiányzik majd :)


Szép napot:

2013. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!