Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segíted valamivel önszorgalomb...

Segíted valamivel önszorgalomból gyermeked óvodáját? Apróságokra gondolok, ott, ahol sok a szegényebb sorsú gyermek.

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 14:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ötleteket szeretnék gyűjteni, mivel tudnék segíteni.
2013. márc. 18. 14:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem a gyerekek a szegény sorsúak, hanem az óvoda van ramaty állapotban, nem nagyon kapnak támogatást az államtól, ezért majdnemhogy a szülőktől várnak el mindent. Bármilyen segítségnek örülnek, a legapróbbnak is.

Én szoktam bevinni megunt játékokat, plüssállatokat, színes ceruzát, papírt, az ünnepek előtt dekorációnak való anyagokat. Mindent szívesen fogadnak. A nagyobb dolgokat, mint mondjuk apró javítások, ezermester munkák az oviban megbeszéljük szülőin hogy melyik szülő tudná bevállalni.

2013. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk van mindig papírgyűjtés, az abból befolyt összeg az ovié. Így folyamatosan gyűjtjük itthon a színes papírokat, amik nehezebben égnek el a tűzön, sőt a rokonságot is megkértem erre, így elég sok össze szokott jönni. Ugyan ez van a kupakgyűjtéssel is, azt is gyűjtjük egész évben, mikor szólnak, hogy vinni kell, akkor begyűjtöm a rokonságból és elvisszük.


Mivel sokat járunk kirándulni, így mindig gyűjtünk valamit, amit beviszünk az oviba és fel tudják használni (ősszel makk, gesztenye és mindenféle termés, amiből tudnak alkotni). Tavaly felújítás volt nálunk, így a padról jó sok "kacat" lekerült, amit szintén bevittünk (nádkötegek, kis fonott kosárkák).


Nem kötelező nálunk gyümölcsöt vinni, de havi 2-3szor viszünk így ősszel, ha meg terem nálunk is (pl. szőlő, meggy, cseresznye, paprika, paradicsom), akkor akár heti többször is.


Most pl. azt próbálom elintézni, hogy a gyerekeket el tudják vinni a helyi tehenészetbe (van ismerős), ott meg tudják nézni, hogy fejik a teheneket, hol vannak a kis borjak...


Egyébbel egyenlőre nem tudom őket segíteni, mivel van csoportpénzünk, és tanszerpénzünk, amiből az írószereket és egyéb szükséges dolgokat veszik, így mást nem szoktam venni/vinni.

2013. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nyugodtan megkérdezheted az ovodavezetőt, hogy mire lenne szükségük, azért szoktak sok mindennek örülni, de nem árt tudni mik azok. Mert pont nemrég olvastam itt olyat hogy az ovodának nem kellettek a megunt játékok, amit a szülő örömmel adott volna oda.
2013. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen, mi is szoktunk bevinni plüssöket, meg játékokat, amire már nincs szükség, meg pl. a kindertojás dobozait is gyűjtjük (a fiam szokott kapni a nagyapjától), azokból is szoktak csinálni jó kis dolgokat.
2013. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még 10 évvel ezelőtt bölcsődés volt mind a gyermekem. Akkoriban iszonyat sok gyermek volt. Indítottak vagy 6 csoportot, mert akik addig voltak ott gyermekek, azok kaptak egy teljesen új építésű óvodát.

Szóval rengeteg gyermek volt ott akkoriban. Igaz, az épület kb. 100 éve nem volt felújítva. Olyan vaságyon aludtak a gyerekek, amiken még anno én 2-3 évesen.

A székekről a festék teljesen kopott volt már. A csavarokat beleragasztották a székekbe, mert annyira ki volt már járva a lyuk.

Az ablakokról a festék már vagy 20 éve pergett lefele, ki se volt cserélve. Az igazi I. vh-s ablakok voltak benne, fogantyúval együtt, ami minden érintésre nyikorgott.

A függönyök sem voltak mai darabok, az asztalokról nem is beszélve.

Rendszeresen mi vittünk ceruzákat és rajzlapokat az intézménynek.

Történtek balesetek ott is, így tányérok is gyakran kellettek. A poharakról nem is beszélve.


Szóval, mindennel probléma volt, kivéve a személyzettel!

Gyakran csináltak a bőlcsibe vásárokat, ahol a gyermekek rajzát, elkészített tárgyait lehetett megvennie a szülőknek jelképes összegért. pl. 100-500 Forintért.

Abból a pénzből apró felújításokat intéztek.

Az önkormányzat szinte semmilyen támogatást nem adott nekik. Ha igen, azért is évek óta könyörögtek.


Aztán, mi szülők meguntuk ezt. Tarthatatlan állapotúak voltak a helységek.

A szülők között volt festő, burkoló, ablakos, asztalos, stb.. változatosak voltunk. :)


Megbeszéltük az intézmény vezetővel, hogy saját költségre és időre felújítjuk a bölcsit.

A vezető továbbította ezt az önkormányzatnak, hiszen engedélyt kellett rá kérni és az volt a válasz, hogy őket senki ne szánja meg.. és hogy ez nem így működik.

Ki kell írni pályázatra, stb..


Aztán írtunk (szülők) egy magán levelet az önkormányzatnak, amiben leírtuk, hogy ez az állapot tarthatatlan. Aláírásokat gyűjtöttünk és végül az önkormányzat kiadta az engedélyt. Valamint a munkálatok (anyagok) árának a felét átvállalta.


Ez volt 10 éve. Most megy a második gyermekünk bölcsibe. Ugyan oda. Azóta egy csepp változás nem történt. Illetve annyi, hogy havonta 2× kell minden szülőnek gyümölcsöt vinnie, mert amit ebédhez kapnak, az semmire nem elég és nem is változatos.

Mindennap 1 almát kapnak a gyerekek, ami kb. 3 harapást tesz ki. Van, hogy kukacos és rothadt.


Ma voltam beíratni a lányomat, a vezető megismert minket egyből. Elmondta, hogy nem változott semmi, az önkormányzat ugyan olyan balfék..

Jelenleg játékokra gyűjtenek és most a szülőktől azokat kérik..


Szóval, ez már azért szégyen! És ez fővárosi bölcsőde! .. :/

2013. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az ovis csoport nagyon jó szülői szempontból.


Van mindenféle mesterségű szülő, így a csoportban szinte mindent a szülők javítottak fel-vásároltak meg. :) Itt nem kell engedély, örülnek neki. Karbantartjuk a csoport külső játszóhelyét is (minden csoportnak elszeparált helye van).


Mi viszünk irodaszert (festék, színes, ceruza, filc, gyurma, papír stb) viszünk egyéb anyagot (szövetek, szalagok, hungarocel stb) amiket fel tudnak használni foglalkozásokon, játékokat (társas, építő, baba-babaruha stb). Gyűjtjük a papírt, a kupakot, a tejesdobozt, mindent amit csak lehet (színesfémet nem :) ) Abból lesz a csoportpénz. Sokan még a cégüktől is ide hordják kisteherautó számra :)


Van aki rendszeresen figyeli a pályázatokat, és amire csak lehet benyújt csoportszinten, de ahova már ovi szint kell arról tájékoztatást tart a vezetőség felé.

Van aki programokat szervez (tűzoltó, rendőr, mentő, lovas stb) a gyerekek szeretik, és eddig nem volt kifogás, az illetékesek együttműködőek.


Nálunk nincs olyan aki ne vinné be a szokásos havi "fejadagot". wc papír, zsepi, szalvéta, fogkrém, szappan, csoportpénz, heti gyümölcs. Tudjuk, hogy a mi gyerekeinké lesz, és állambácsira nem számíthatunk.


De ez a mi csoportunk, nem tudom, hogy máshol hogy intézik a szülők, nem is nagyon jártam más csoportba a mienken kívül. Nagyon örülök (bár ez anyagi megterhelést is jelent a szülőnek), hogy ennyire jó közösségbe került a kicsim, ilyen jó a kollektíva, és szép tiszta modern környezetbe jár.

2013. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos tippet, ötletet!
2013. márc. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!