Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamnak még...

2,5 éves kisfiamnak még mindig dől a nyála. Az összes foga kibújt már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy hülyeség, ebben az esetben bocsi. De én megmondanám neki, hogy nyelje le. Elég értelmes már egy ekkora kisfiú, mond meg neki, hogy ez csúnya dolog. Nem tudom, cumizik e, és ha igen, akkor napközben is? Mert a cumizós gyerekeknek szokott folyni (legtöbbjüknek), mert a cumi mellett nem nyelik le. Nekem most 20 hónapos a kisebbik, és miután felkel, még kb 10 percig cumizik, és látom, ahogy csorog ki a nyála, amúgy lenyeli.

De egyébként nem hiszem, hogy túl sok mindent tudsz tenni, legalábbis én nem tudok más megoldást, mint a "rábeszélést". Ha meg a cumi miatt van, akkor a megoldást Te is tudod...........

Sok sikert! :o)

2008. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elöttem szóloval. ennyi idösen már le kellene nyelnie, és elég értelmes hogy elmond neki ezt.

nálunk most lesz 3 és mikor a hátsó fogai jöttek egy fél éve kb akkor nyáladzott többet megint, de ez csak egy hetes dolgok voltak. és már törölte e száját.

2008. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A cumit hírből sem ismeri, és persze, szoktuk neki mondogatni, hogy nyelje már le, és akkor per pillanat meg is teszi, aztán elfelejti. De sztem ez nem egy akaratlagos dolog, mi sem azért nyelünk, mert előtte átgondoljuk, hogy na, most lenyelem a nyálam. Szóval ennek automatizmusnak kellene lennie. A háziorvos csak hümmögött, amikor rákérdeztem a dologra, és azt mondta, hát igen, már illene abbahagynia. Hát sokat segített.
2008. jún. 9. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet,hogy piros a torka vagy nincs véletlenül egy pici hójag a szájában?Az én gyermekem 18hónapos és ő sem cumis,de viszont csak akkor folyik a nyála ha fáj a torka.Ha meg minden rendben akkor megszokás és többször figyelmeztetni kel,hogy nem szabad mert fel fog ömleni a pici álla és fájni fog neki.Remélem tudtam egy kicsit segíteni!
2008. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia ismét! Hát akkor mi is jó sokat segítettünk. Tényleg csak az a megoldás, hogy mindig rászólsz. Végtére is, amikor úton közlekedtek, akkor is mindig rászólsz, hogy álljon meg az úttestnél, egészen addig, amíg be nem rögzül a szabály, és automatikusan meg nem áll. Kitartással, állandó figyelmeztetéssel, szerintem ez is rögzülni fog benne!!!

Sok sikert! Első válaszadó voltam.

2008. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet, de szerintem nézesd meg a fül-orr-gégészeten, hogy nem nagyobb-e az orrmandulája a kelleténél, mert lehet, hogy amiatt nem nagyon kap az orrán levegőt és akkor nyitva kell tartania a száját.
2008. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!