Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység vagy...

Testvérféltékenység vagy hiperaktivitás?

Figyelt kérdés
3,5 éves lányomnak mindenki a csodájára járt, hogy milyen érteémes, nyugodt, türelmes, kedves stb 9 hónapos a kistestvére és kb 2 hónapja a lányom teljesen megváltozott. Álandóan rohangál, ha épp nem vele foglalkozok akkor főleg, ugrál, dobálja magát mint akit felhúztak és képtelen abbahagyni, türelmetlen, kiabál, csapdos, olyan hangosan beszél hogy hihetetlen, képtelen normál hangon bármit elmondani hiába kérjük, szólunk, többször felkelti ezzel a testvérét, folyamatosan beszél és minden másodpercben valamit mutat, valamit meg kell nézni, vagy csak simán beszél összevissza csak hogy ne legyen csönd...ha a férjemmel, vagy a mamával beszélgetek akkor ott pattog körülöttünk, belebeszél stb folyton elégedetlen, akármennyit foglalkozok vele (máramennyit a kicsi mellett lehet)próbálok a kedvében járni, néha csak kettesben lenni, este még lefekvés elött csak vele játszani valamit van hogy fél 10-ig is csakhogy legyen elég minőségi idő vele ami napközben sokszor nem nagyon megoldható...de sosem elég, miután lerakom még egy órát legalább az ágyában vergődik mire el tud aludni...pedig ma is délelött és délután is kinn voltunk játszótéren, mindíg többet és többet akar, képtelen vagyok a kicsivel normálisan foglalkozni mert a nagyobb mindent csinál csak hogy rá figyeljünk mindketten, a nap végén mindíg úgy érzem hogy akármit csinálok semmi sem segit...
2013. márc. 11. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az van, amit írsz is a végén. Mindent csinál, csak hogy figyeljetek rá.

Nem történt valami nagyobb mozgásfejlődés a kicsinél, amikor a nagy elkezdte? Nálunk akkor volt ez, amikor a kicsi mászni, majd később járni kezdett.

Szerintem nyugodtan beszélj a kislányoddal, és kérdezd meg, azért csinálja-e ezt, mert úgy érzi, hogy a tesóra többet figyeltek. Olyan szépen meg lehet ezt velük beszélni. Ha nem gonoszkodik a kicsivel, én úgy gondolom, ez normális, hogy picit féltékeny-illetve ez nem is tudatosul benne, csak próbálja felhívni magára valahogy a figyelmeteket.

Egyébként amióta az én kisebbem járni tud, azóta ez a rohangálás és eszetlenkedés minden napos-így hívják egymást játszani...Készülj fel :))

2013. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!