Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyári szünetben hová teszitek...

Nyári szünetben hová teszitek a gyerekeket míg dolgoztok?

Figyelt kérdés
Oviban 6 hét, bölcsiben 4 hét a szünet.Májustól dolgozom újra és nem tudom hogy lesz megoldva ez a másfél hónap.Még az sem biztos hogy a kicsit felveszik bölcsibe. Na,olyankor mi van? Jár valaki hasonló cipőben?
2013. márc. 11. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ügyeletes oviba
2013. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

3 hét szünet lesz a bölcsiben.

Ez idő alatt a szüleimnél lesznek a Balatonnál, két hétig mi is ott leszünk.

2013. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszik fel, akkor próbálkozz körzeten kívüli oviba.

Bébisitter, rokonok, család, barátok, nagyi, stb. vigyázhat a gyerekre. Meg ha van ügyeletes ovi

2013. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ovi és a bölcsi zárása egybeesik, de ha egy mód van rá, nem mennek majd ügyeletbe a köztes időben sem, összesen 7 vagy 8 hetet lesznek itthon.

Én kereskedelemben dolgozom, két műszak + gyakran hétvégézek is, cserébe akadnak hétközbeni szabadnapjaim, olyankor én leszek majd velük, illetve kivettem másfél hét szabit, utána apjuk lesz velük két hétig, aztán anyukám meg anyósomék felváltva ki mikor ér rá, meg ugye én is leszek velük néha hét közben, hétvégénként meg apjuk.

Nagyon nehéz kilogisztikázni, de szerencsére bevethetők a nagyszülők és így megússzuk az ügyeletet, mert az itt nagyon borzalmas.

2013. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én sem akarom ügyeletbe adni őket,épp elég lesz nekik a nyári ovi/bölcsi. Nálunk nem segít senki,mindenki dolgozik, anyukám esetleg,de ő meg nem szivesen.
2013. márc. 11. 12:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén??? Fogalmam sincs, már elkezdtem a nem túl nagy keresetünkből félretenni, mert nálunk nincsenek nagyszülők, se ismerős, se rokon néni vagy bárki.

A férjemnek úgy adják ki a szabadságát ahogy gondolják, és csak részben van beleszólása. 2 óvodás korúm van és 6 hét szünet...akkor ügyeletes ovi sincs...lövésem sincs mit fogunk csinálni, valószínű fizetni fogok vkinek hogy vigyázzon rájuk, dehát arra a gatyám is rámegy...:(

2013. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én összebeszéltem két ovistárs-szülővel, minden család két hétig látja vendégül napközben a csipet-csapatot, így van megoldva a 6 hét zárás, hogy felügyelet alatt legyenek és ne vadidegennel, ráadásul nagyjából egyenlően jönnek ki a költségek. Kiszámolgattam, tervezgettem, nem fog többe kerülni, mintha fizetnék valakinek, vagy ha napközis táborokba adnám erre az időkre. És így legalább általam ismert környezetben van a kis barátaival, tudom, hogy normális, gyakorlott szülő vigyáz majd rájuk...

jobbat nem tudtam sajna kitalálni.

2013. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
van ügyelet mind a 2 helyen, próbálkozzál vele. Már a bölcsődékbe is be fogják vezetni az ügyeletet még az idénre már aktuális lesz. ne aggódj ezen. főleg ha dolgoznod kell.
2013. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. márc. 11. 13:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem vették fel a kicsidet a bölcsibe, akkor májusban már nem is fogják, és ezt nem bántásból írom. Hanem gondolj bele, hogy a május így is úgy is rámenne a beszoktatásra, utána meg szünet, gyakorlatilag szeptembertől kezdhetnétek újra az egész beszoktatási procedúrát.:(.

Sztem a kicsivel mindenképp felejtős az ügyelet, de ha van rá mód, akkor a nagyobbat se adnám be, idegen heyl, idegen óvónénikkel...áh, tök gáz, próbáld vhogy megoldani...

Nálunk van 2 nagyi, egyikre sem lehet 1-2 napnál tovább bízni, 1 db sógornőm, és mi ketten, így majd vhogy lesz, de hogy hogy azt még ne kérdezd, mert már én is tök ideg vagyok..:-((

Ha nektek senki nincs, akkor esetleg szomszéd néni, vagy ismerős 20 év körüli lányka, aki vállalná némi zsebpénzért??


Kedves "7" válaszoló!

Ez mekkora ötlet, hogy beosztjátok a többi szülővel..:-))) lehet én is megpróbálkozom vele...

2013. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!