Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől alszik ilyen rosszul a...

Mitől alszik ilyen rosszul a 21 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
4 hónapja költöztünk az új lakásunkban, ahol külön szobája van. Elég könnyen megszokta a különalvást (előtte is a kiságyában aludt), de mostanában többször is előfordul, hogy sokszor felsír éjszaka, nem akarja abbahagyni, sétálok vele az sem jó, mutogat a hálószoba felé (ami közvetlen az ő szobája mellett van). Nem akarjuk hogy kiszokjon hozzánk, és nem tudom egyáltalán ezért viselkedik-e így. Már kivagyunk néha idegileg, sokszor alig alszunk, én közben 3 műszakban dolgozom, feleségem napközben tud néha pihenni. A fogai már majdnem mind kint vannak, biztos, hogy nem az a gond. Mi lehet vele?
2009. szept. 14. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem veletek szeretne aludni. átmeneti megoldásnak jó lehet, ha Te vagy a párod átmegy hozzá aludni, ha heverőn alszik a manó odafekszik mellé egy picit és mikro elaludt kimegy. még ahhoz pici, hogy megértse, miért is kéne neki külnö szoba, addig aludhatna akár a ti szobátokban is az ágyában. az alig alvásnál ez jobb megoldás.
2009. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kiságyban alszik még, de már gondolkoztam, hogy beszerzek egy fotelágyat a szobájában, és ott alszik egy darabig a feleségem vele... Tegnap viszont már tényleg átvittük a szobánkba, mert már nagyon készek voltunk. Ott aludt rendesen, de nem akarom, hogy teljesen kiszokjon a szobájából.
2009. szept. 14. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szerintem napközben mindig a saját szobájában tedd le aludni, és éjszaka is, hogy lássa, itt kellene aludni, de ha felsír és nem alszik vissza ott úgy se, hogy a párod bemegy vele aludni, vidd át a szobátokba ahogy most, de semmiképp ne az ágyatokba. Így nem szokja meg a hármanegyüttalvást és később könnyebben alszik vissza a saját ágyában :) még a szobatisztasággal szokott gond lenni ha pont a költözés idejére esik a szoktatás, de ez gondolom még nem időszerű :)
2009. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Napközben a szobájában tesszük le, és este is. El is alszik, akkor nincs gond, csak este mikor felébred először, akkor kezdődik...
2009. szept. 14. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű veletek akar lenni.

Teljesen természetes,ráadásul új helyen laktok.valami átmeneti megoldást ki kellene találni,mig megnyugszik a kicsid.Jó ötlet amit írtál,biztosan nyugodtabb lesz ha a falaséged ott alszik.

Még egy utolsó megjegyzés.3 gyermekem van ,mind a mi ágyunkba aludt,nem egyszerre.Semmilyen gond nem volt a kiszoktatással,soha nem voltam fáradt ha 4x5x keltek akkor sem,megszoptattam és már alvás tovább.

2009. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokszor felsír éjjel, csak úgy nyugszik, ha velünk alszik tovább. Apa mindig pattan és hozza. Türelemmel bármit elérhetünk, nagyon fontos, hogy ne veszekedjünk rá ilyenkor, mert lehet, hogy fél egyedül, és vigasztalásra vágyik, rosszat álmodott és biztonságban akarja tudni magát. Az én gyermekem is olyan szeretettel ölel meg, amikor átjön hajnalban, sóhajt egyet és alszik is tovább. Mindannyian. Persze nekünk jó nagy ágyunk van, elférünk rajta kényelmesen. Valószínű, ha türelmesek vagyunk és megfogadjuk a fenti tanácsokat, amiket írtak, hogy napközben is a helyére tenni... stb, előbb - utóbb gond nélkül lesz az éjszaka. Senki nem öregszik meg így :)Az a tény, hogy vannak rosszalvó gyerekek, sokmindennel lehet kísérletezni, esti nyugodt alvás, napközben sok együtt töltött óra, nyugodt környezet, sok friss levegő, a szoba elrendezése...mind befolyásolja az éjszakai pihenést. Kitartást és türelmet a gyermekhez!
2009. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fél a sötétben, mikor felébred és anyánál nyugszik csak meg? Lehet kéne neki valami éjszakai fény. Nálunk a következő volt a sztori: Elköltöztünk, a régi lakásban reluxa volt, de az egyikat nem lehetett elhúzni, így mindig volt neki valami kis világos ha megébredt éjszaka. Aztán ahogy elköltöztünk vettünk sötétítőtt(itt nem volt reluxa), de ezt én elfeljtetttem és behúztam neki az egészet. 3 hétig nem aludtunk mert ő hajnali 3-4-kor kelt és még velem se volt hajlandó visszaaludni. Aztán egy nap bevillant, hogy nem huzóm el az ágya előtt, és képzeld onnantól visszaállt a régi rend, alszik egész éjaszak. Szóval a kisgyerekek a legapróbb változást is érzékelik sajnos. 15 hónapos kisfiú anyukája
2009. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!