Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul nevelem a kislányom?

Rosszul nevelem a kislányom?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem. Nehéz vele mostanság 4 éved lesz ősszel. Barátnőm azt mondja hogy társként kezelem és mindig a kedvében járok. Meg hogy nem szabad megkérdezni, hogy akar-e találkozni a bartjával, v akar-e ezt csinálni v azt. Hanem nekem azt kell mondanom, hogy ide megyünk, oda megyünk. Meg hogy megkérdezem hogy mit enne szívesen, mit főzzek az se jó. Ő szerinte ha mindenben kikérem a véleményét bizonytalan lesz. És azért szemtelen. Ez igaz? Nem kérdezni hanem utasítani, v kijelenteni?
2009. júl. 3. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem akkor ő utasítsa a gyerekét és csináljon belőle bábot,te meg neveld úgy ahogy TE szeretnéd,de valóban arra az egyre figyelj,hogy ne nőjön a fejedre.Ha nem is utasítgatod,de észérvekkel,jó tanácsokkal elláthatod azért.Az nem baj ha van önálló gondolata.
2009. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A te kislànyod felnött koràban büszke lesz ràd,hogy te iyen bizalmas kapcsolatban voltàl vele.

Ne utasitsd dolgokra,hanem szépen magyaràzd el hogy mit miért nem szabad.

Az hogy te megkérdezed hogy van-e kedve igenis egészséges.

INkàbb kérdezd meg,mintsem a te utasitàsaidra haragudjon.

Persze ha szemtelenkedik veled kisebb bünti(édességmegvonàs)nem àrt.

Mindenki ugy neveli a gyermekét ahogy jonak làtja.

Engem is szolt màr meg"barätnö"hogy mit hogy kellene,de ugy gondolom nincs törvénybe leirva hogy egy anya hogyan,milyen elvekkel nevelje cseme^téjét.

Ja és ha mindenben kikéred a véleményét,akkor inkàbb nyitottab lesz,hisz a véleményét megmeri majd mondani.Nem lesz elveszett gyerek,,,

2009. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom a leírásod, én is így nevelem a fiamat.

(Pedig nem egyedül nevelem.) Ő már 9 éves és bizony nem akar semmit enni rántotthúson kívül.

Ha megkérdem mit főzzek azt mondja húst.

De akkor sem tetszik neki semmi. Sült húshoz, ha rizs van azt se eszi meg, krumplit se. És bizony rohadt szemtelen.

Lehet, hogy a barátnődnek igaza van és elkényeztettjük a gyerekeinket?

Úgyértem túlzásba visszük a kedvükben járást???

2009. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet... Szerintem járhatsz a kedvében,megkérdezheted mit szeretne enni,csinálni stb. de nem mindig. Elvégre Te vagy a felnőtt,Te tudod éppen mire van szüksége,vagy épp hova "kéne" mennetek. Az "életben" sem lesz mindig úgy a kislányodnak majd később ahogyan ő azt mindig szeretné. Én ezt tartánam szem előtt. Az Ő érdekében.

3gyerekes anyuka-én pl. ha szeretném se tudnék mind3 gyerekem kedvében járni :D

2009. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A barátnődnek nincs gyereke,ugye?Azért mond ilyen dolgokat,egyébként én is egyedül nevelem a kislányom és én is társként kezelem olyan nekem minta barátnő.Mindent megbeszélünk én nem utasítgatom,nem beszél vissza nem szemtelen nem követelőzik.Minden kérdésére meg próbálok válaszolni.Remélem mindig így marad.
2009. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
07:37-essel értek egyet, szerintem sem kell mindig kérdezgetni mit akar, és téynleg te vagy a felnőtt, jó értelemben. Én azt olvastam a spock-ban, hogy az ilyen pici gyerekre nem tehetünk ekkora terhet, nem lehet elvárni, hogy ő döntsön mindig, hiszen mi vagyunk a felnőttek ez a mi felelősségünk, mármint maga a döntés, és nem szabad a gyerekre hárítani. A sogórnőm is mindig ezt csinálta, elég parás is lett a lánya , aki ma 6 éves, tiszta ideg a gyerek, persze nem csak ettől. Szóval szerintem a felosztás az, hogy te vagy a szülő, ő a gyerek, persze semmi terror, meg tetlegesség, de a határokat tudnia kell, meg azt is, hogy nem neki kell dönteni mindig, ő még picike. Szerintem nagyobb korában fontosabb lesz ez az úgymond baráti viszony.
2009. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen az jó hogy néha megkérdezed hogy mit szeretne enni, de ne mindig. Legyen egy kívánságnapja és akkor a te eldöntött ebéden kívül kérhet még egyet ő. így megtanulja hogy neki is van szava, de anya tudja mikor mit tud főzni stb.

Az hogy megkérdezed hogy akar a menni a barátnőjéhez, vhol jó, de ne mindig. Mert akkor rászokik hogy ha ő akar menni akkor menni kell ha tudsz menni ha nem, ha szívesen látják ha nem, ha otthon vannak ha nem.

Inkább próbáld úgy előadni néha, hogy figyelj most anya végzett mindennel, elmegyünk a barátnődhöz jó? De ez olyan egyszeri legyen mindig. Meg pl előadhatod úgy is hogy ma nem tudunk menni a barátnődhöz, mert elmentek valahova (mondod hogy hova), de az anyukája mondta hogy szombaton lehet hozzájuk menni mert akkor ráérnek. Így megtanulja azt is hogy másokhoz sem akkor megyünk mi akarunk, hanem illik előre megbeszélni.

Tehát ahogy már írták, egy bizonyos pontig jó ha társként kezeled, de ne nőljön a fejedre. Vhol pláne most mikor tanulja korlátokat, érezze hogy kérhet dolgokat, de te döntöd el hogy lehet vagy nem lehet. Ha nem lehet akkor is tudja miért és ha lehet akkor is tudja miért.

Úgyhogy nem rossz ez, csak kicsit csiszolj még rajta te irányodba kicsit, hogy érezze te vagy a döntő nem ő, de meghallgatod a véleményét, de te döntesz!

2009. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!