Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a fiam csak a...

Mit tegyek, ha a fiam csak a mekis kaját hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Nem főzök,ezért étterembe megyünk vagy rendelünk.Evett már ő is többször a mekibe,de ezt még sose csinálta...Múlt vasárnap délután beültünk egy kicsit a barátnőimmel és a gyerekeinkkel.Másnap mondta,hogy sajtburgert szeretne,hát ott ebédeltünk.Vacsira is azt akart enni,akkor mondtam,hogy nem és elkezdett hisztizni,alig vacsorázott.Egész héten ez ment,tegnap már azt mondtam,hogyha megeszi az ebédet,akkor vacsit a mekiből kap.Rögtön megevett mindent.Ma mondtam,hogy rendelünk ebédre pizzát,de megint csak hiszti lett,hogy ő sajtburgert akar.Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap.Mit csináljak?

Még sosem volt ilyen problémánk.



2013. márc. 9. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
Ne engedd neki. Majd leszokik róla, elfelejti. Ha már nem főzöl, és megengedheted magatoknak azt a luxust, hogy étteremből hozzátok a kaját, akkor csak egyszerűen figyelni kell a minőségre. Leves, főzelék, zöldség, sovány húsok - amire egy ekkora gyereknek szüksége van.
2013. márc. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

46 os leírta hogy főzelékfalóba nem mennek mert nem szereti a férje...normál étteremben meg főzelék ELVÉTVE ha akad. ha olyan puccos magas szintű étterem akkor az adagok egy viccek, ha meg nem olyan magas szintű akkor a krumpli pl. mélyhűtött előkészített ( a sültkrumplira gondolok) a levesek pedig kb. 4 -5 féle amiben zöldség mutatóban van, illetve erőleves meg ilyesmi, egyik se egy vitamindús vmi.

Szóval ez hogy állandóan étteremben esznek, szerintem akkor sem követendő példa.

Illetve a másik a mekis kaja kiragadása amit írtál, hogy kiragadták sokan, mintha mindennap oda járnának...dehát a kérdező leírta egy válaszában hogy ő semmi rosszat nem lát a mekis kajában szerinte az nem mérgező stb. és ez után "pattant el" sokakban vmi tehát megkérdezte a legelején hogy mit csináljon ha gyorskaját akar a gyerek de közben a végére kisült hogy nincs is baja a gyorskajával...akkor? Mi a kérdés?

2013. márc. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

52-es: 46-os vagyok. Nem tudom, én eddig amilyen étteremben jártam, ott mind jó kaja volt és akkora adagok, hogy még el is csomagoltattuk. De lehet, akkor én járok teljesen máshová...

De rendelni is lehet jó kajákat, nem csak pizzát, egyszer írta a pizzát a kérdező és sokan általánosítanak, hogy akkor csak pizzát rendelnek. Nem biztos.

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy attól, mert a kérdező nem főz (ami nekünk normál háztartást vezető anyáknak furcsa), attól még ehetnek tápláló kajákat, ha pénzük van rá, tegyék. A kérdezőnek a nevelésével van a probléma, vagyis hogy a gyereke irányítja, ezt kéne megoldani, ezzel szemben sona leragadtak a mekinél és a pizzánál. Természetesen nem mindenki, de sokan.

2013. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

"Nem sajnálom tőle meg semmi,de örülnék neki,ha nem gyorskaját enne minden nap."

Ugyanakkor a kérdésében meg ezt írta a kérdező, tehát kvázi ebből azt szűri le az ember, hogy nem szeretné, ha ez minden napos lenne.

Amúgy néha-néha én sem látok kivetnivalót a mekis kajába, csak akkor, ha állandósul. Az én lányom kb. havi egyszer pl. a burgerbe megy a mamával és ott sült krumplizik. Havi egyszer egye, nincs ebben semmi. Szerintem.

2013. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem ördögtől való, igazad van, csak éppen annyi nátriummal van tele, hogy fél év alatt sem bomlik le.


[link]


Ajánlom a videót:


http://www.youtube.com/watch?v=mYyDXH1amic


Ne főzz, járjatok étterembe, rendeljetek kaját, nem számít... csak ne ilyen trágyával etesd a gyereket, meg magatokat se!

Az én fiam kétszer evett mekiben, júniusban lesz 4 éves... az utolsó alkalom óta állandóan hisztizik, hogy mekibe akar menni... mondtam neki nem!! Vettünk marhahúst és szépen befűszereztük itthon, vettem uborkát, hagymát, csalamádét, sajtot, hamburger zsemlét... és összeraktuk magunknak. Egészségesebb, tudom miből készül.

Ne vidd mekibe! Kezeld le a hisztit. Nem eszel, ha nem kapsz mekis kaját? Akkor nem eszel fiam, nem anyával szúrsz ki, hanem magaddal. Hidd el pár nap és enni fog!

2013. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Oviba valóban nem lehet kaját vinni. Nálunk sem engedik meg, csak ha vmiylen allergiája van a gyereknek. Úgyhogy van még kb. fél éved, hogy megoldd a problémát, mert súlyos gondok lesznek a fiaddal az oviban.
2013. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem igaziiiiii kérdés :D Végig olvastam a válaszokat és hiába akartatok segiteni neki mindent elutasííít :D Persze, egy anya nehogy már ne a gyerekéért legyen :D Lássuk be ha meg engedhetném sem etetném mindig étteremből a családot... főzetnék anyóssal vagy egy emberkével akiben megbízok :D (már ha lusta lennék elsajátítani 3 db receptet) Szóval már megint unatkozik valamelyik csitri :D
2013. márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:

Az,hogy nincs bajom a gyorskajával,még nem jelenti azt,hogy örülnék,ha a gyerekem naponta azt enné.


Miért ne lenne igazi a kérdésem?

Attól,mert vannak olyan emberek,akik nem ehhez vannak szokva,még nem vagyunk űrlények...Attól,mert te nem ennél mindig étterembe,kedves utolsó válaszadó,még másokat ez nem zavar.Nekünk ez így jó,nem értem,miért annyira furcsa ez.

Nekem az nem túl nagy segítség,hogy minden 2-3 válaszadó azt írta,hogy tanuljak meg főzni.

2013. márc. 10. 23:39
 59/64 anonim ***** válasza:
Mi se vagyunk istenek, ne felejtsd el, Kérdező:):) Én írtam, hogy csinálj vmi hambi-szerű szendvicset Neki:) Egyébként írtak itt még jókat, pl hogy próbálj meg Vele kompromisszumot kötni:)
2013. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Ha nem változtatsz ezen az evési szokáson ,akor jobb ha nem megy oviba a gyerek még,mert ott sulyos gondok lesznek,és ebböl a szempotbol mindegy hogy magán,vagy állami ovi.
2013. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!