Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek sokat néz tv-t?

Szerintetek sokat néz tv-t?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos, rengeteget vagyunk a levegőn, akármilyen idő van, viszont mikor itthon vagyunk akkor a tv mindig be van kapcsolva, valamelyik mesecsatornára. Itthon játszik, rajzol, gyurmázik, szóval nem a tv - ről szól a nap, de sokszor pl. legozás közben is leáll és nézi a mesét, vagy felül az ágyra és nézi akár 10-15 percig is. Reggel reggeli közben is meg vacsi közben is azt nézi. Ez nem gond, ugye? Nálatok mennyire köti le hasonló korú gyereketeket a tv?

2013. márc. 3. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam, 2 éves korától néz mesét, de nem mesecsatornán, hanem mindig van egy két kedvenc, és azt pendriveról a tv-n. Kezdődött a bogyóbabócával, éliással, folytatódott a chuggingtonnal, most a tűzoltó sam és postás pet a nyerő. Már fújjuk kívülről, mert csak ezeket nézi.

Reggel nézzük, amikor még kómázunk az ágyban, meg este fürdés után. Már be van korlátozva az esti 2-3 mesére, attól függ, hogy mennyi dolgunk van a picivel is hogy haladunk, de utána még esti meseolvasás is van az ágyban.

Amikor beteg volt, napközben is a fentiek mentek, akkor rákapott, hogy na akkor napközben is nézni szeretné, du-i alvás előtt pl. de mondtam, hogy ezt nem.


Hétvégén reggel a tv-ben nézünk meséket, de főleg a fentiek mennek mostanában is, amikor pedig már azokat a buta meséket adják, amik 6 éven felülieknek vannak, mellesleg én is utálom őket, akkor már nem engedem hogy nézze, de szerencsére addigra már játszik, öltözik stb, szóval nem nézi.


Én is tv-n nőttem fel, vagyis a háttértvn, sokszor aludtam el tv-n, és napközben is ment állandóan.

A tv-n elalvás már mióta a páromat ismerem nincs, a háttértv meg... sajna még megvan ilyen család barát műsorral.


A reggelihez, vacsorához is sajnos megy a tv, de erről is le kéne szokni, de nincs nagy konyhánk, ebédlőnk főleg nincs, a szobában van az ebédlőasztalunk... így nőttem fel 30 éve én is. Tudom, hogy tv nélkül is elvan az ember, nekem is volt pár hónap, hogy nem volt tv-m... valahogy azért nekem hiányzik. Hát, kinek mi.

2013. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A tv-nél való elalvást én sem tartom jónak. Ezt kihagytam :-)

2013. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

igaz én felnőtt vagyok és nincs még gyerekem, de TV-m sincs :) asszem nem is lesz, mert én megvagyok nélküle, sztem a gyerek is meglesz :) persze nézünk majd dvd-ről mesét, vagy ami még jobb, és én is imádtam a mesekazetta. magnón :) közben játszottam, de a kép nem vonta el figyelmem :)


6 évesen kitaláltam, h félek a sötétben és csöndben, ezért kaptam egy világítós földgömböt és akkor vette anyum azt a kb 2 raklapnyi mesekazit :) népmese, Mátyás királyos, Hófehérke. híres színészek olvasták fel, vagy épp hangjáték volt. imádtam. na, akkor szoktam rá arra, h csendben nem tudok elaludni. ami igazából sztem nem is baj, mert amúgy nagyon jó alvó vagyok, csak épp nyomaszt a nagy csend és sötétség.


egyébként érdekes, de gyerekkoromban sem kötött le a tv, most meg aztán pláne. pedig akkor még egy fokkal jobb műsorok voltak mint most.


már tettem fel régebben kérdést arról, h gondja lehet-e a leendő gyerekemnek abból, ha nem néz majd TV-t, és a válaszok igencsak megoszlottak. de mivel én sem fogom majd nézni így talán nem érzi majd a Jupiter-kisökör komplexust :D

2013. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!