Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek sokat néz tv-t?

Szerintetek sokat néz tv-t?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos, rengeteget vagyunk a levegőn, akármilyen idő van, viszont mikor itthon vagyunk akkor a tv mindig be van kapcsolva, valamelyik mesecsatornára. Itthon játszik, rajzol, gyurmázik, szóval nem a tv - ről szól a nap, de sokszor pl. legozás közben is leáll és nézi a mesét, vagy felül az ágyra és nézi akár 10-15 percig is. Reggel reggeli közben is meg vacsi közben is azt nézi. Ez nem gond, ugye? Nálatok mennyire köti le hasonló korú gyereketeket a tv?

2013. márc. 3. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
De gond. Evés közben különösen. Akkor csak az evéssel kellene törődnie. Ne menjen állandóan a TV- csak néha. Ha játszik, akkor nem kell TV-zni.
2013. márc. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 2 éves kislányom van.Napi 1 mesét nézhet,maximum kettőt,de inkább egyet,azt a délutáni lefekvés előtt.Egyébként mesekönyveket nézegetünk,a szabadban vagyunk,gyurmázunk.Szerintem korlátozd a TV-t,x időre,de ne menjen állandóan.
2013. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem erről a tv korlátozásról mindenki mást gondol. Akinek korlátozták az úgy gondolja, hogy ez a jó, akinek meg nem annak az.... Nekem soha nem volt korlátozva és mégsem lett semmi bajom. Persze ha jó idő volt mindig kiküldtek az udvarra vagy játszótérre mentünk :-). Szerintem nem baj, ha játék közben megy, de evés közben nem kéne, inkább beszélgessetek :-) Ha pedig leülsz vele gyurmázni, rajzolni, festeni... akkor is kapcsold ki nyugodtan! :-)
2013. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az előttem lévölel 100%-ban egyet értek :)
2013. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt soha korlátozva, ezért is gondolom, hogy nem gond, ha megy a háttérben. Ha gyurmázunk, festünk akkor azt a saját szobájában, ahol nincs tv. Reggeli meg vacsi közben igazából azért alakult ki így, mert akkor a szobában eszik és így sokkal többet eszik, mintha nem nézi közben. Akkor hamar megunja és feláll. Az ebéd az kizárólag a konyhában van, az asztalnál.
2013. márc. 3. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is egy időbe korlátlanul ment a Tv, mivel egyedül nevelem a fiam, egy garzonba. Viszont megfigyeltem, hogy ha megy a tv nem koncentrál a játékra rendesen, így korlátoztam. reggel vagy megnézhet 1 mesét, míg én megfürdök, vagy bejön velem és beszélgetünk, ő dönti el. Majd megyünk a napközibe, vagy mamához, mert én dolgozom. Megyek érte, kint vagyunk a levegőn, vásárolunk bármi, akkor , hazaérünk nem kapcsolok tv-t, hanem játszunk, gyurmzunk, legozunk, autózunk stb..., közbe én megcsinálom a vacsit, de 7, negyed 8 körül bekapcsoljuk a mesét, akkor nézheti 3/4 8-ig, de közbe is játszunk, majd fürdés, meseolvasás, puszi, jóéjt, és bekapcsolom neki a kisvakondot, abból megnéz 1 részt, befordul a fal felé, és alszik. ha nem kapcsolok akkor mesét, akkor rohangál, jön megy, felpörög, az sem jó ha mellette vagyok, vagy olvasok, mert a könyvet nézi, magyaráz nekem,így ez lett a megoldás. Van hogy evés közbe néz mesét, de nem mindíg, ha nem kapcsolom be, nem érdekli, ha bekapcsolom akkor nézi. Hétvége más, akkor mindíg van programunk, jövünk megyünk, akkor kevesebb tv-t néz. MOndjuk ő lassan 3 éves lesz. Ha azt érezném, hogy a tv miatt nem fejlődik, nem érdeklődik dolgok iránt, akkor korlátoznám jobban.
2013. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem azzal van a gond, hogy napi x időt tévét néz, hanem azzal, hogy játék közben is megy, ezt gyerekpszichológustól tudom.

Nálunk napi fél-1 órát megy a tévé, de sosem játék közben.


Nekem nem korlátozták egyébként gyerekkoromban, felnőttként is háttérzajnak használtam, evés közben, minden közben ment, de a gyerekek érdekében "leszoktam" róla.

2013. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sem volt korlátozva, tiltva meg végképp nem. 35 éves vagyok.

Megmondom őszintén, hogy felnőttként sem köt le a tévé, gyerekkoromban pedig az a pár mese vagy egyéb műsor nem okozott semmi problémát.(Ablak, Híradó, Delta, Családi kör, Kapcsoltam, Van benne valami...ami az én időmben menő volt)

2013. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, bár nem eszik tv előtt. Jön-megy, játszik, néha pár percre nézi. Nem hinném, hogy maradandó károkat okoznál vele a gyereknek, az a lényeg, hogy ne csak a tv kösse le, és ne üljön előtte az ideje nagy részében.
2013. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászólóval nem értek egyet, mert nekem saját tévém volt a szobámban gyerekként, „orrvérzésig” nézhettem, és néztem is sokat, viszont felnőttként egyszer csak megundorodtam tőle, és attól kezdve nem volt tévém, és a gyerekemet sem engedem, hogy sokat nézzen bármit. (Természetesen az „undoromat” valószínűleg a mai műsorok is kiváltották, régebben azért nem volt ennyi vállalhatatlan dolog.


A gyerek kb. 3 éves koráig nem nézett egyáltalán semmit, azután a számítógépen rajzfilmet – nyilván itt annyiban számít csak a számítógép mint eszköz, hogy meg tudom válogatni, mit néz. Naponta egy-egy rajzfilmet nézett, de mióta iskolás, hét közben nincs már ez sem, csak hétvégén nézhet rajzfilmet – vagy nézünk együtt pl. remek természetfilmeket.


Látom, hogy itt jól lehúzták azokat, akik nem értenek egyet a korlátlan tévézéssel, így biztos én sem leszek népszerű, de azt gondolom, hogy a folytonos háttérzaj kifejezetten ártalmas a kisgyerekeknek. Persze nyilván van, aki egy 8 sávos út mentén lakik, és megszokja a folytonos zúgást, már szinte észre sem veszi, de ez egy kényszerhelyzet, nem szabadna a kisgyerekek idegrendszerét terhelni a folyamatos zajjal. Másrészt meg hozzászokhatnak, ismerek olyan gyerekeket, akik csak tévé előtt tudnak elaludni, mert azt szokták meg.

Harmadrészt én nem mernék egy 22 hónapos gyerekkel bármilyen mesét megnézetni, csak ha ismerem. Lehet, hogy ti persze már mindent ismertek, de azt kétlem, hogy az összes gyerekcsatornán adott rajzfilm megfelelő szinvonalú.

2013. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!