Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehéz 'nevelni' egy 1-3 éves...

Nehéz 'nevelni' egy 1-3 éves kisgyereket?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, milyen nehéz lesz, ha jön a dackorszak, a határok feszegetése, stb. - már kezdek \'félni\'. Tényleg ennyire embert próbáló feladat ez? A fiam most 7 hónapos, nyugodt, inkább érzékenyebb baba, hasonló mint én.

Később kisördög lesz!?


2009. szept. 11. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Szeretni kell
2009. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon nehéz, főleg, ha nem nyugis, hanem igazi kis elevenség. Sok-sok türelem kell hozzá, de megéri. Szerintem ez a legszebb kor. Amikor látod, ahogy kezdi megérteni, megtanulni a dolgokat, és használni, amit megtanult. És perszer ilyenkor a leghuncutabb is.
2009. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen gyerekfüggő.

A dackorszakban is vannak olyan kisgyerekek, akik teljesen nyugodtak, kiegyensúlyozottak maradnak, mindössze annyit érzékel a szülő, hogy többféle ételt nem esznek meg, vagy egy-egy ruhadarabot nem hajlandóak felvenni. Én ilyet is ismerek.

Viszont vannak olyan gyerekek is, akik mellett tényleg komoly kihívás bármit csinálni. Nekem ilyen a kisfiam. Minden nap egy őrület, óriási erő és odafigyelés kell ahhoz, hogy ne történjen vele semmi baj. Hihetetlenül eleven és erős, meggondolatlanul vad, minden percben a dolgok határait feszegeti. Sokat elmond, gondolom, hogy most is éppen tele van sérülésekkel az egész teste, sőt én is félig "lebénulva" ülök itt, amíg a déli álmát alussza... De hát, majd csak megkomolyodik valamikor.

2009. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

.. hogy többféle ételt nem esznek meg, vagy egy-egy ruhadarabot nem hajlandóak felvenni. Én ilyet is ismerek...



Felnőttből több ilyen van! :D

2009. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szokták mondani hogy kis gyerek, kis gond, nagy gyerek, nagy gond... én egyáltalán nem félek attól, hogy a kisgyereket nehéz lesz nevelni, mert ő még tudja, ki a főnök és sokkal könnyebb a tanulékony korszakában megtanítani neki, mi szabad és mit nem...de majd ha 13-14 éves lesz! na attól már most előre a falra mászok...ha olyan lesz, mint amilyen én voltam annyi idősen, bele fogok őrülni....
2009. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!