Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon magas láz során reggelr...

Nagyon magas láz során reggelre "összeragadt", majd kisebesedő ajkak. Ez is herpesz? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak napokon át elég magas láza volt (39-40 fok). Reggelre mindig "megfőttek" és összeragadtak az ajkai, sebesek lettek (kb 3-4 seb, alsó és felső ajkain is). Ez is herpesz, vagy ez a láztól van és nem fertőző? Segítsetek, mert már nem beteg, de a sebek miatt nem merem neki engedni, hogy megpuszilja a kislányomat, ő meg bolondnak néz. :( Köszi
2013. febr. 27. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagy eséllyel herpesz, mert az kiszokott jönni láz után. Tényleg ne puszilgassa még a lányodat. De ezért még ha nincs is igazad, hogy ez nem herpesz, akkor sem kellene bolondnak néznie, mert a lányod egészsége azért nem mindegy. Anyukámnak természetes, hogy nem megy a gyerekem közelébe ha beteg, és ha herpesze van akkor meg egyértelmű, hogy valamilyen fertőzése van és kerül minket pár napig.
2013. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,ohgy herpesz. Csak a nagyon magaslástól és folyadék hiánytól alakult ki. De ettől függetlenül amíg nem gyógyul be én sem helyeselném a puszilgatást.
2013. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tény, hogy általában mindent túlparázok, ezért mondta az anyum is, hogy bolond vagyok, hogy megint képzelgek. De első baba, és óvom mindentől. :)

Lehet, hogy tényleg folyadékhiány, mert se enni, se inni nem volt hajlandó és képes, ráadásul a cukra is az egekben volt a magas láz miatt. 2 hétig nem is látta az unokáját, sajnáltam, hogy még utána is morogtam vele a puszi miatt, de akkor is a gyerek az első. :)

2013. febr. 27. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!