Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak a gyereke is ilyen irigy?

Másnak a gyereke is ilyen irigy?

Figyelt kérdés
Ma voltunk baba mama foglalkozáson a 21 hónapos kisfiammal és nagyon szereti az autókat persze ezzel nem is lenne baj de az összes gyerek autóját összegyűjtötte és ha valaki hozzá akart nyúlni őrjöngve sírt hiába adtam neki más játékot meg mondtam neki hogy a másik babának is oda kell adni illetve én is odaadtam hiszti lett a vége. Az az érdekes,hogy pár héttel ezelőtt voltam már vele hasonlón és ott nem volt ilyen. Most várjuk a kistesót mi lesz így? Aggódom bár elég türelmes szülők vagyunk.
2009. szept. 10. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem jártok sokat gyerekek közé, tök normális dolog...megtanulja legkésőbb az oviban, hogy bizony néha oda kell adni a dolgokat.
2009. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes mert én egyke vagyok,de ilyet soha nem csináltam,pedig nekem is csak 1-2 barátnőm volt ovi előtt:)

Mennyi idős?Jah látom 21 hónapos...hát ha sokat vinnéd játszótérre,ide oda,ahol meg kell osztania a saját dolgait másokkal de ha látod,hogy rákezdi akkor elmagyarázod neki úgy mint ma akkor 1-2 hónap és belejön.A tesó kérdés viszont necces ügy lesz,de kinél nem az...az elején hagyd,hogy ő is foglalkozzon a kicsivel aztán majd amikor már jön a lenyúlom ajátékod korszak jöhet ismét a magyarázkodás:) A lényeg,hogy mond meg neki h ő az okos nagy bátyus akinek sokszor meg kell engednie,hogy a kistesó játszon a játékaival.ÉN hiszek benne,hogy menni fog neked:)

Baznai-Hajrá:)

2009. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mintha az én fiamról írtál volna...

Ő még az oviban is ezt csinálta,a többi gyereknek kellett megtanulnia,hogy amivel Ő játszik ahhoz ne nyúkáljanak.Még rendszeresen el is dugott autókat a többiek elől,egy vödör aljára.Hiába beszéltünk vele,makacs volt.De végül is nem lett írígy,hanem inkább azt mondanám,hogy nem szerette,ha belenyúkálnak abba a játékba amivel Ő játszott éppen./Építőjáték,Lego/Félt,hogy tönkreteszik.

Kistesója is született,kicsit necces volt,de türelemmel és sok beszélgetéssel jól vette az akadályt.

Most elsős,népszerű gyerek,kedvelik a többiek,mindenét megosztja velük,ha kell,de a dolgaihoz SENKI ne merjen csak úgy nyúlkálni!

2009. szept. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem osztja meg a játékot először mondd el utánna ha akkor sem osztoszkodik akkor vedd el tőle és mondd azt, hogy menntek haza mert ő nem osztotta meg a játékot. És indulj el vele haza. Lássa, hogy komolyan gondolod. Ne csak fenyegetőzés legyen mert azt hamar megtanulják, hogy anya úgy se gondolja komolyan. Ha arról van szó akár haza is lehet mnenni vele legközelebb meg gondolja ,hogy oda adja-e másnak. Útközben mondd el neki, hogy most azért lett vége a játéknak mert ő nem akarta megosztani a játékát.
2009. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen ez teljesen természetes, tehát nem kellene aggódnod. A babavárás is lehet az oka esetleg, érezheti az aggódásod.
2009. szept. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!