Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is hány a gyereke az...

Másnak is hány a gyereke az orrszívó porszívótól?

Figyelt kérdés
most 28 hónapos, csecsemő kora óta használjuk, soha nem volt vele gond, de már két hónappal ezelőtt is 1x amikor náthás volt meghányatta, most meg olyan szinten, h nem is tudjuk használni...tudtok javasolni valami megoldást vagy más lehetőséget,ami ennyire alapos? Félek, hogy rámegy az arcára vagy a fülére :( Fújni próbálja szegénykém, de csak épp azt sikerül, ami az orrjáratban van :(
2011. aug. 26. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az egy kínzóeszköz! :/
2011. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hogyan fújjátok, de én úgy tanítottam a lányomnak, hogy csukja be a száját és csak az egyik orrnyílást hagyom szabadon, így nagyobb erővel tudja fújni. Ja, meg előtte befújjuk ilyen tengeri sós oldattal. utána meg orrcsepp. Az is sokat segít. Ha semmi nem használ, akkor menjetek el fül-orr-gégészetre, ott a doki biztos mond valamit.
2011. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem egy humánus megoldás a maga nemében, de a legalaposabb, sajnos a kislányom sokszor elkap mindenféle náthát, pedig szépen eszik, és egészségesen, de nagyon érzékeny a torka, így gyakrabban van légúti nyavalyája, de soha soha nem ment még rá a fülére vagy arcára. Azért kérdezem, hogy ez egyedi, vagy gyakori ez a hányás dolog, mert én még nem hallottam róla...természetesen nem akarom hogy hányjon, így jegeltük a dolgot, de hallom a lélegzetvételein, hogy tele van a feje takonnyal...mit csináljak? :/
2011. aug. 26. 21:47
 4/11 A kérdező kommentje:
úgy úgy próbálom neki ahogy leírtad, előtte tengervizes, utána orrcsepp...de látom, hogy nem jön annyi és utána is orrhangon szuszog olyan mélyről...egyszer kb 1 éve emlékszem, hogy panaszkodtam a gyerekorvosnak, hogy még az orrszívóval sem jön semmi, annyira be volt dugulva nkei, és ő tanácsolta a fül-orr gégészt, de mondta h készüljek fel, hogy egy csövet ledugnak az orrán és úgy fogják leszívni...:(( azt azért tényleg csak a legvégső esetben...vagy sem...
2011. aug. 26. 21:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy sima egyszerű kézi orrszívót, azzal is szuperjól ki lehet szívni mindent. Én kb. 5-6 hónapos kora óta csak ilyet használok. Nekünk elektromos volt, de semmit nem szívott ki. Kellemesnek ez sem az, kipróbáltam magamon, attól hány, ahogy felszakad a váladék, visszacsorog a garatba.

A doki nem adott receptköteles orrcseppet? Az arra kell, hogy feloldja a sűrű váladékot, hogy ki tudjon jönni.

Ami segíthet az tényleg a sterimar, orrszívás, meg orrcsepp, meg tegyél éjszakára kamillateát a szobájába gőzölni. Vigyázz nehogy megégesse magát.

Amúgy meg 2 éves is elmúlt, tanítsd meg kifújni az orrát. Az enyém annyira utálta az orrszívást, hogy inkább megtanulta, pedig nem is volt sokszor beteges. Játékosan könnyű. Fogja be az egyik orrát, tegyetek az asztalra egy ping-pong labdát, vagy tollpihét, és a száját tartsa csukva, az orrával kelljen elfújnia. Utána mutasd meg ugyanezt zsepivel.

2011. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fül-orr-gégészeten koránt sem biztos, hogy ezt fogják csinálni, de ha neked ez nem tetszik, megtagadhatod, azonban én úgy gondolom, ha mégis erre kerülne sor, azzal csak jobb lesz a picinek. Vidd csak el dokihoz. Ajánlom, hogy keress magánrendelőt.
2011. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem próbáltad még, hogy a kezébe adod az orszit és magának szívja? lehet úgy is hagyna csak ez jutott eszembe :/
2011. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

hagyná ő, persze nem szereti, de önkénytelenül hány közben. Amúgy elég hányós is ráadásul, mert már volt, hogy a doki spatulájától hányt...biztos a felszakadó váladék hányatja meg...

fújni tudja ügyesen, nagy levegő, száját becsukja de mégsem olyan erősen, hogy mélyről kijöjjön. Köszönöm a pingpong labdás tippet, ezt gyakorolni fogom vele biztos erősödne a fújása :) ha nagyon rossz lesz a helyzet és nem javul a nátha elmegyünk szakdokihoz :(

2011. aug. 26. 22:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen "pózban" van, amikor szippantasz neki?
2011. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ülő, hátulról átkarolom az ölemben vagy előttem ül, és úgy szívom (ill szeretném)...lehet az a baj?
2011. aug. 26. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!