Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan döntitek el, mi a helyes?

Hogyan döntitek el, mi a helyes?

Figyelt kérdés
Annyiféle nevelési módszer létezik, mindig újabb és újabb kutatások és fejlesztések látnak napvilágot, boldog-boldogtalan állít fel nevelési téziseket és jelentet meg könyveket, melyek sokszor homlokegyenest mást mondanak, mint társaik. Hogyan döntitek el, milyen elvek szerint nevelitek gyereketeket? Melyiknek hisztek és miért? Egyáltalán olvastok ilyen szakirodalmat, próbáltok tudatos vagy inkább ösztönös szülők lenni? Nehéz választani, hisz egy élete van gyermekünknek, mi van ha később bebizonyosodik, hogy tévedtünk?
2009. szept. 10. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Én ösztönösen nevelem a kisbabámat (és majd a testvérkéit), de úgy, hogy mindig tudja majd nagyobb korában a határait. A párommal jó előre megbeszéltem, hogy sose adunk ellentétes válaszokat a gyerekeknek, mert először "összezavarodnak" ettől, utána meg minket fognak kijátszani egymás ellen. Határozott szeretnék lenni, de nem kemény.Nagy szeretettel szeretném nevelni, de kellő szigorral. És szeretném ha őszinte, becsületes, szüleit, környezetét tisztelni tudó gyerek majd felnőtt lenne belőle :)

2009. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy nevelem,ahogy a legjobbnak tartom,ami a legközelebb áll hozzám.Kiderült,h ez egy módszer, a neve kötődő nevelés,amikor utólag elolvastam,tudtam,h jól döntöttem,mert bár nem ismertem,de ösztönösen választottam ezt az utat.

Azt a módszert kell választani,amit helyesnek tartasz,mert ha csak azért csinálod,mert mások szerint így KELL-pl altatás,etetés,fel szabad-e venni-,hiteltelen leszel,és a gyerek megérzi,lázadni fog,vagy teljesen máshogy reagál mint "kéne".

De a nevelés akkor is nevelés,ha liberális-ami nem azonos a "lesz...m mit csinál a gyerek,mindent szabad"-dal-,következetesen kell végigvinni,mert akkor hasznos.

2009. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, en is inkabb osztonosen csinalom a dolgokat, azt hiszem. Az elso par hetben meg kikertem masok tanacsat, sot, probaltam aszerint altatni, etetni a babamat, de csak szenvedtem ezzel, mert en ereztem, hogy valojaban mashogy szeretnem csinalni, ez igy nekem sem es a babamnak sem jo. Akkor eldontottem, hogy se rokonokra/baratokra, se szakkonyvekre nem fogok hallgatni, ugy csinalom, ahogy en jonak latom. Hiszen az en kisfiamrol van szo, en ismerem ot a legjobban, ezert nekem kell eldontenem, hogy mit hogyan csinaljak. Es igy tenyleg jo. OK, meghallgatom masok velemenyet, elolvasok babas cikkeket, de megsem teljesen ugy csinalom. MIndig azt nezem, hogy a fiamnak es nekem is jo legyen. Szoval inkabb az osztoneimre es megerzeseimre hallgatok mostmar.
2009. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogos amiket mondtok, és valószínűleg igazatok is van. Talán az a jó megoldás, ha kellőképpen tájékozódunk, próbálunk tudatos szülők lenni, de mindig szem előtt tartjuk, hogy a mi gyerekünk nevelésébe, a mi életvitelünkbe mi illik bele. Ebben fog talán segíteni az anyai ösztön. Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2009. szept. 10. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!