Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél a 2 éves...

Miért nem beszél a 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Pár értelmes szót használ a tárgyakra. Pl: vau-vau, csip-csip, neeeeem, anya, mama, baba-saját magát hívja így és kb ennyi az érthető szókincse.

Mindent megért, utasításokat is, teljesíti őket.

DE! egész nap beszél halandzsa nyelven. Hangsúlyozva, és úgy néz ránk közben, mintha értenünk kellene amit mond. Komolyan hosszú mondatokban, sokáig mondja, mondja, amiből egy-két szót értünk, a többi halandzsa, mintha valami idegen nyelven beszélne.

Vajon miért?

Kisfiam őőőőzött ilyestájt.


Védőnő szerint nincs gond. Szerintem sem, csak furcsállom.

Mit gondoltok?


2013. febr. 23. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Hehe kisfiam 2 éves és még ennyit sem hajlando beszélni csak mámá néha tátá vau vau es nem meg csak halandzsázni is csak ritkan ha ker valamit akkor.Én nem aggodom bar vannak okos emberek de nem zavartatom még magam.

O is mindent megért besegit mindenben de valami miatt nem akar beszélni pedig ugy veszem észre hogy tudna nah de hát ez van néha konnyebb lenne ha mar beszélni de turelmes vaok.

2013. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam is igy van. Beszel o egesz nap csak nem ertjuk mirol....de hat majdcsak eljon az ido....pont a minap tettem fel a kerdest a 2 nyelvu gyerekekrol mert mi is igy vagyunk. Kaptam egy-ket nyugtato valaszt...lehet ha elkezdenek majd vegre beszelni meg sose fogjak majd be!
2013. febr. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 petera6 ***** válasza:

Unokahúgom szeptemberben lesz 3 éves, és egyfolytában beszél...csak senki sem érti, hogy mit. Vannak a hangutánzók, meg Mama, Papa, de ennyi. Ő 3 nyelvű, érti mindhármat, de szegénynek nem lehet egyszerű szétválogatnia. Érdekes amúgy hallgatni, mert egész történeteket, teljes beleéléssel bír mesélni :)


Szerintem te se aggódj, egyszer csak mindenki megszólal rendesen. És állítólag az ilyen gyerekek egyből majd mondatokat mondanak. Majd meglátjuk, igaz e ez :)

2013. febr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem sokat beszélt 2 évesen.Aztán bekerült bölcsibe és ott megeredt a nyelve.Most 2.5 éves és egész szép mondatokban beszél(igaz van amit még most is csak én értek)
2013. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mintha az én lányomról írtál volna:)

Nagyon cuki ahogy halandzsázik, de jó lenne már érteni is amit mond:)

Jövő hónaptól oviba kerül, ráadásul rajta kívül szinte minden gyerek idősebb a csoportba és többnyire beszélnek is már, remélem hatással lesz rá.

Amúgy kérdeztem a bölcsődevezetőt,hogy nincs-e elkésve, azt mondta nyugi, teljesen normális, 3 éves kor után kell beinduljon, 1 év meg sok idő, addig bőven beszélni fog annyit amennyit kell.

2013. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 2 éves gyermekem sem beszél, csak pár szót mond.

A testvére 2 évesen már mondatokban beszélt.

Különbözőek a gyerekek, másképp fejlődnek, nincs ezzel semmi baj.

2013. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ezen az oldalon sok hasznos dolgot találsz a logopédiával kapcsolatban.

Remélem segítenek valamennyit.

[link]

2013. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én kislányom 2 éves múlt, ő az angol meséktől picit beszéli az angolt, néha magyarul is beszél hozzánk magyarul is, és itt is megvan a halandzsa 😁😁
2019. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!