Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom júliusba lesz két...

Kislányom júliusba lesz két éves, de még nem beszél?

Figyelt kérdés
Csak nagyon kevés szót mond, inkább elmutogatja! Viszont mindent megért és meg is érteti magát! Csak elvagyok keseredve mert a többi baba már beszél! (Ja anyósom szerint meg ő fél, hogy autista lesz) Na ez teljesen kikészített! Baj ez hogy nem beszél?
2012. máj. 9. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Sose fog beszélni?

Gyönyörű okos kislányom van de hiába minden nem hajlandó beindulni a beszédkészsége

20 hónapos csak pár szót mond ami hihetetlen

kb 15 szót tud mondani és kb ugyanannyi utánzó(állathat)

apa, papa, mama, hinta, tánc, hoppá, nem, kell,hinta ,

teteje, tej,panda alszik,baba, anya, fa, fuj,


El vagyok keseredve környezetbe lévö ugyanilyenen koru gyermek lassan mondatokba beszél.

passziv szókincse hatalmas ( összetett mondatot mondok neki és megérti a lényegét

hozd ide tedd oda rakd bele vedd fel stb stb

hallásásval semmi gond

suttogást is kiválóan érti csak nem beszél


ö az én lányom:)

2012. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is keveset beszélt, majd egy héttel a második születésnapja után közölte, hogy ana med pinpon (anya megy pingpongozni). Onnantól naponta észrevehetően beszélt egyre többet.

Júliusban lesz 3, és már nem lehet mellette szóhoz jutni, folyamatosan magyaráz:D

2012. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

22-ÉN lesz 2 éves a fiam csak szavakat mond (papa,hal,fal,ház,anya=aaaaa,sárga,kék,lela stb)

De csak ha kedve van mondatokban való beszélgetés még szerintem neki messze van)Már én is nagyon félek hogy valami gubanc van.Most lesz 2 éves vizit és előre félek mit mondanak majd.

2012. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Linnax válasza:
Amikor az én fiam kb. másfél éves volt, rájöttem, hogy mindent megért. Nagyon sokat olvastunk, imádta a könyveket. Beszélni nem akart, ha valami kellett neki pl. a polcról, akkor mutogatott, és az mondta: "a, a". Egy darabig bírtam, aztán leültem vele mint "férfi" a férfival, és azt mondtam neki: kicsim, én tudom, hogy mindent megértesz, és szerintem beszélni is tudnál. Ezentúl én nem fogom megérteni mi az, hogy a..a, és ha kell valami mondanod kell. Egy darabig próbálkozott, aztán rájött, hogy tényleg nem reagálok. És láss csodát, elkezdett mondatokban(!!) beszélni. Igaz, csak két-háromszavas mondatokban, de beszélt. És szerencsére egészen tisztán, ő csak a h helyett mondott v-t. Pl. bovóc. Nem tudom, más gyerekkel is beválik-e ez, nálunk napokon belül sikerült.
2012. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 20 hós és semmi értelmes szót nem mond még.Viszont ha 2-3 egymás utáni dolgot kell megcsinálni azt hibátlanul megérti és teljesiti.Én még nem izgulok,apja 3 évesen kezdett beszélni,hibátlanul,tőmondatokban!Szerintem fiam is ezt fogja tenni:-))
2012. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vannak gyerekek akik csak 3-4 évesen kezdenek el beszélni de akkor folyamatosan. Ne izgulj de vidd el vizsgálatokra ha akarod és akkor biztosan kiderül h nincs semmi baj.
2012. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!