Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2 évese is belenyúl...

Más 2 évese is belenyúl mindenbe, hozzányúl mindenhez, kiborít mindent?

Figyelt kérdés
Beleértve engem is :) Akármihez kezdek állandó civakodás lesz belőle, mert olyat akar ami vagy veszélyes vagy romba dönti a lakást :)
2013. febr. 23. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Hehe, az enyém is ilyen.

De konkrétabban mikre gondolsz?

Kislányom beleszól mindenbe, anyukát játszik, felülbírál (ez utóbbitól be tudok rágni:)). De van ennek nagyon pozitív oldala is: tudja minek hol a helye, megfigyel mindent, sokszor megcsinálja helyettem a maga módján. Pl. engem aztán egyáltalán nem zavar, ha a törölközős szekrénybe be vannak gyűrve a törölközők, mert valójában azt ő lelkesen és ügyesen behajtogatta és én tényleg büszke vagyok rá :). Segít megkenni pl a sütiket vagy kiszaggatni - itt megint nem érdekes, hogy hogy fog kinézni. Szóval a lényeg, hogy bevonom a dolgokba. De a szigorúan tilos dolgok szigorúan tilos dolgok, amiket persze minden egyes alkalommal el kell mondani. Pl: a porszívóhoz ő nem nyúl (helyette takarítja a földet a porcicatörlővel), tűzhely közelébe nem megy, fürdőszobába nem megy be egyedül, vasalóközelbe nem megy (csak a felügyeletem mellett adogatja a kisruhákat).

2013. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Uhh, ez nálunk is nagy gond... :( 2és fél éves a fiam, és nem lehet megmagyarázni, hogy vmihez ne nyúljon hozzá, vagy valamit nem adok oda, mert nem tud rá vigyázni. Már el kellett tennem nagyon sok mindent, lassan beleőrülök, hogy semmi sincs tőle biztonságban. A konnektorokat mániákusan ledugózom mindenhol, mert félek, megrázza az áram. A vasalóhoz éppen ma ért hozzá, szerencsére pont nem volt nagyon forró és nem látszik égésnyom. A tűzhelyre felnyúlkál. Csak reménykedni tudok, hogy megússzuk a következő 1-2 évet súlyosabb baleset nélkül... Persze én is mindent milliószor elmagyarázok neki és nagyon figyelek rá. Ami fiókot, szekrényt elér, azt kipakolja, múltkor az evőeszközöket pakolászta (éles kések is vannak benne). Engem is érdekelne tapasztaltabb anyukák véleménye.
2013. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!