Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom napok óta belázasodi...

Kislányom napok óta belázasodik estére. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtök este belázasodott, 38,1 kapott nurofent. Péntek reggel orvos, helyettesítő volt. Szerinte vírus, sok folyadék, c-vitamin.

Pénteken egész nap köhög, lázas, éjszaka nem aludt a száraz köhögéstől.

Szombat reggel láz, irány az ügyelet. Vírus lehet, de megelőzésre írt fel Cecloretta antibiotikumot+ orrspray+ 3*20 csepp cebion.

Egész hétvégén lázas volt, hétfőn-kedden már csak estére ment fel 38 fölé. Nurofenre jól reagál, de szinte egész éjszaka szárazon köhög.

Nem tudom mennyire lenne lázas, ha hagynám, de 38 fölött csillapítanom kell, mert epilepsziás és rohamot okoz a magas láz.

Annyi a változás a hétvége óta, hogy tegnap már normálisan evett.


2013. febr. 20. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Voltál vele orvosnál. Szerintem itt sem tudunk többet mondani, mint amit a doki mondott..Gyógyulást a kicsinek! Ha jól evett már, szerintem olyan nagy baj nincsen!
2013. febr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányomnál is ez van, vírusos a torka. Estére neki is mindig felmegy. Ma megyünk vissza dokihoz, majd kiderül, ad-e valami mas gyógyszert is.
2013. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vírusra nem értem miért írt fel antibiotikumot. Megelőzésre???? Ez mi? Megelőzésre nem szoktak antibiotikumot szedetni senkivel. Lázát csillapítsd, orrát szívd, fújd az orrsprayvel és házi praktikákkal lehet még kiegészíteni a kezelést. Pl. felvágsz egy vöröshagymát éjjelre. Kádba engedsz forró vizet, bele 2-3 filter kamillateát, ajtót becsukod, 5-5 percekre bementek inhalálni a gőzbe. Kiválóan feloldja a száraz köhögést. Estére adj neki köhögéscsillapítót (pl. sinecod-ot). 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Már második hete vagyunk itthon, vírusfertőzés. Az első héten kb. 5 napig volt lázas, nekünk is nehezen lehetett lehúzni. Próbáld még a hűtőfürdőt, nekünk az vált be leginkább. Volt pici hányás és hasmenés is egy napig, aztán légúti problémák maradtak. A hétv égére már azt hittem, vége, amikor megint hőemelkedés (ez a betegség 9. napja már) és csúnya köhögés. Visszamentünk az orvoshoz, újra elmondta, hoyg vírus, és hogy ez most ilyen, tipikus eset, antibiot nem ad. Adjak Prospant a köhögésre, és csillapítsam a lázat, ha még lesz. A tüdejét meghallgatta, nincsen tüdőgyulladása. Szóval, szerintem ne nyugtalankodj, ez tényleg vírus. Vannak olyan dokik, akik a nagyobb szövődmények megelőzésére antibiotikumot adnak, úgyhogy éppen rosszat nem tett a doki. Megoszlanak a vélemények róla, én inkább csak akkor adnék antibiotikumot, ha már ott a baj. Vírusra sajnos nem használ.
2013. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!