Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónapos (éves) koráig...

Hány hónapos (éves) koráig adtok a kicsinek főzeléket?

Figyelt kérdés
Vannak olyan dolgok, amit csak főzelékben fogad el, pl. tojássárgája, néha a máj is.
2009. szept. 8. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam kb. 15 hónapos koráig fogadta el a főzelékeket, azután egyáltalán nem. Azóta csak azt hajlandó enni, amit mi eszünk.
2009. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, de nem értem a kérdést. Főzeléket mi is eszünk nem csak a gyerek? Vagy milyen főzelékre gondolsz?
2009. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A baba főzelékének alapja, hogy húsos legyen, és ne tejjel készüljön, hanem burgonyával pl. A magyar konyhán ilyen főzeléket szerintem nem tálalnak fel, csak babáknak.


1. válaszolótól kérdezem vagy aki azt ad még, amit a család eszik. Hogy kapja meg akkor a tojássárgáját, amiből azért hetente 3-4 tojásnyit ennie kell. Vagy megeszi a rántottát, tükörtojást is már? Vagy tojásos piskótát kap? A kétévesem hallani sem akar róla. Csak most kezdi megenni a májat is, amit ugye hetente érdemes adni neki. A húsokkal már rég nincs gond, csak a tojássárgájával, néha májjal.

2009. szept. 9. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:

tojássárgáját spenóttal tudod neki adni, megsütöd a tojást, vagy keményre főződ


májat tojássárgájával összetörni (párolás főzés után) és kenyérre kenni, ha száraz, margarinnal keverd el


én a 10 hósomnak adtam a héten rántottát, tojássárgájából, sonkafelvágottal, paradicsommal, hagymával (persze mindenből éppen-éppen), kenyérfalatkával

tetszett neki

2009. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos ötleteket.
2009. szept. 10. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam, hogy azt eszi, amit mi eszünk.


Reggelire adok neki sonkás tojást, tükörtojást, vagy rántottát. Úgy szoktattam rá, hogy eleinte csak 1 tojásból csináltam neki a fentieket (úgy, ahogy magunknak) és apró kis darabokra felvágva paradicsommal, kenyérkatonával adogattam neki oda. Így szívesen megeszi, de a főzelékben nem szerette, ha darabosan benne volt a tojás.


Májat csak pirított máj formájában adok neki, a miénkből, ugyancsak kis apró darabokra felvágva.

2009. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!