Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az őrület határán egy 2...

Az őrület határán egy 2 évessel, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Imádnivaló kicsi fiunk a legcsodálatosabb gyerek a földkerekségen, de 2 év idegtépés után SOS füstjelekkel tudatom, hogy nehéz a természete, és kiszipolyozta már utolsó csepp energiánkat is, hátha valaki le tudta már cserélni azt a cipőt, amiben mi jelen pillanatban is járunk...

Nem akarok novellát írni a történetünkből, a jelenlegi probléma mindössze annyi, hogy sem délután, sem este nem hajlandó aludni hetek óta. Reggel 9-10 óra körül kelt hónapokig, így aztán gyakran csak este 10-kor tért nyugovóra. Délután 3-fél4 ig volt a szundi ideje. Ő alakította így magának, éjszakai bagoly típus, elfogadtuk. Aztán valamitől átállt, és felkelt reggel 7-8 között, délután aludt fél2-tól fél4-ig, de este akkor sem aludt el fél10 előtt. Utóbbi időben olykor kimarad a nappali alvás, mert maximum félórát marad az ágyban, mesekönyv nézegetés, és már tolat is le, mert sok dolga van... De ekkor sem alszik el este fél10 előtt! És még ezt is tolerálom, DE azt már nehezen viselem, hogy az esti elalvás előtt, mint akinek fogalma sincs, mit akar tulajdonképpen, nagyjelenetet rendez. Dobálja a plüsseit, vizet kér, de nem iszik, szabályosan felhúzza magát mindenen, újabban harapni akar engem (!!!), lemászik az ágyról, kirámolja a fiókokat, berohan a nővére szobájába, aztán megmássza a konyhapadlót, hol őrült módra kacag, hol meg keservesen sír, mint akinek nagy fájdalma van, de ezt egyik pillanatról a másikra ám! Pedig minden időben történik, sőt ő maga ragaszkodik a pontos napirendhez, ilyen típus kezdettől fogva.

Ha valakinek van tapasztalata, kérem,írja le, hogyan lehetne megszüntetni az esti cirkuszi előadást, és az "altatásnak" nevezett több, mint 2 órás kiidegelést mivel lehetne kiiktatni? :)

Nagyon köszönöm előre is! És senkit se tévesszen meg a humoros hangvételem, igazából már a pszichiátria ajtaján kellene kopogtatnom....


2013. febr. 12. 07:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mind hasznos volt, mert elgondolkodtatott, és segít kialakítani a saját megoldásunkat. Igen, a következetes vissza cipelés szerintem is jó módszer, és az is, hogy a gyerekkel éreztetni kell, ki a főnök, illetve, hogy ebben a dologban nincs helye a demokráciának, éppen az ő érdekében. :))

Nehezíti a helyzetünket viszont több tényező is. Egyfelől nincs saját szobája... a másik, hogy a mi szobánkban van a tévé is, ami nélkül apa nem tud elaludni, és éjjel-nappal megy... Én eltakarom a tévét, amikor a kicsi mellett fekszem, de a végleges megoldás a kikapcsolás lenne szerintem, legalább is arra az időre, amíg elalszik.

2013. febr. 12. 15:08
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát, TV mellett én magam nem tudnék elaludni, nemhogy egy kicsi. Muszáj lenne az alvásidőre kikapcsolni, sőt, csendet és sötétet biztosítani számára. Szerintem a probléma gyökere itt van.
2013. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A csend megvan, mert nincs hangja a tévének, fülhallgatóval használja a párom, amikor a fiunk alszik. Fény is alig, mert úgy van beállítva, hogy a fényerő minimális legyen, amikor átkapcsoljuk erre a funkcióra (egyedi beállítás). De persze attól még nincs teljesen kiiktatva, tudom...
2013. febr. 12. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!