Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsoportos 5-6 éves gyermek...

Nagycsoportos 5-6 éves gyermeknek meddig illene legalább elszámolnia?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
20-ig
2013. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ameddig megtanitod. Felsorolja a szamokat ezerig is, vagy tovabb, de meg nem nagyon van szamfogalma. Mit jelent neked a szamolas?
2013. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 évesem 10-ig szamol el.Néha felcseréli a szamokat,can hogy nem:)
2013. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3éves a fiam, nála a számolás 10ig úgy is működik, hogy kérem vegyél ki nekem 5tojást, és leszámolja a tojásokat nekem. Mutogatom neki a kettesével számolást is. Biztosan 20ig elsorolja a számokat.


Ezen túl a számokkal nem nagyon foglalkozunk még. Mire gondolsz a számolásban? Esetleg kézzel a kilences szorzótáblára?

2013. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4 és fél éves. Nyáron feküdtünk a medencében, aminek az aljára színes kövek voltak felfestve. Akkor én úgy tudtam, hogy 10-ig tud elszámolni. Mondta nekem, hogy megszámolja a köveket, és ötvenig elszámolt hangosan. Azóta is próbálkozunk, de igazából fogalma még nincs róla.
2013. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem legalább 20-30-ig el kell tudnia számolni.

Az én 4 éves kiscsoportosom simán elsorolja a számokat ameddig akarja, számolni is elszámol 20-ig, 10-ig össze is ad.

2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lányom 6 éves, ő 100-ig tud elszámolni, megszámolni dolgokat és ezeket a számokat ismeri fel, és tudja leírni. Fölötte már segíteni kell. Visszafelé 20-tól tud számolni, és összeadni is max 20-ig tudja a számokat (pl 6+7). Ahogy látom, a kortársainál ez teljesen átlagos.
2013. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5 évesem 100-ig elszámol, bár gőzöm sincs hol tanulta, nem én tanítottam.

Most már a dobókockán felismeri a számokat, vagyis már nem számolja meg a pöttyöket, 10-ig felismeri a számokat, ha megkérdezem tőle, hogy 2 alma meg 3 alma az hány alma, akkor a kezein megszámolja.

10-en felül még bizonytalan nagyon az összeadása, ugye ott nincs annyi ujja, de pl ha pöttyöket rajzol egy lapra, akkor nagyon ügyesen megszámolja, hogy 5+6 az hány pötty. :)

Azt azért hozzá teszem, hogy soha egy szóval sem mondtam neki, hogy gyere számoljunk, mindig magától jött, nagyon érdeklik a számok, betűk.

2013. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Óvónő vagyok, és meg fogsz döbbenni, de iskolaérettség szempontjából 6-ig (igen hatig) KELL tudnia elszámolni egy gyereknek. Egyébként mi a nagyokkal 20-ig számolunk, illetve 10-ig oda-vissza, kettesével is, és össze is adunk, de ez tényleg csak extra a nagyoknak, mert imádják törni rajtuk a fejüket meg az ujjukkal számolgatni :) Sokan 100-ig is elszámolnak, ha érdekli őket és megértik a logikáját, de azt soha nem "tanítjuk" nekik, csak ha elkezd magától számolni és elakad a 39-nél, akkor kisegítjük, hogy "negyven". Onnantól meg megy tovább magától. Imádnak számolni és nagyon büszkék a tudásukra.

Az persze megint más kérdés, hogy manapság az iskolák milyen elvárásokkal fogadják a gyerekeket 1. osztály elején...

2013. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

6 éves a fiam, nagyon fekszenek neki a számok. 1000-ig biztos elszámol, szerintem tovább is. Összead egy számjegyűeket, kivon, már a szorzással nyüstöl minket. Felismeri ránézésre 9999-ig, a tizedeseket is (ezt az autóskártyáról tanulta. De ő ebben extrém, és tényleg folyton számol. Séta közben is azt hallgatjuk, hogy leolvassa minden autó rendszámát.


Szerintem 20-ig illik elszámolniuk mire iskolába mennek.

2013. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!