Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek német otthon. De...

Gyermek német otthon. De milyen módszerrel? Milyenek léteznek?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élünk,német nyelvterületen. 3,5éves és 1,5éves gyermekeim vannak. A 3,5éves nemsokára megy oviba,ezért szeretném előkészíteni egy kicsit,ezáltal én is tanulnám (mert én sem tudok). Találtam most pl.Tudormanók,hasonlót keresnék.
2013. febr. 11. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd a nagy beszél hozza. Ha nem beszéled a nyelvet, nem kellene a gyereket tanitanod ra. Ahogy közösségbe kerül, majd ragad ra a nyelv.
2013. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak német tv-tek legyen.

A gyerekek csak is német adókat nézhessenek, és ha kijártok játszóra már ott is tanul.


Èn a gyerekeimmel járok tornára, és énekkörbe.

Ez szinte minden német kisebb településen is van, nagyobb helyeken meg rengeteg gyerekes lehetöség van. Torna biztosan minden településnek van.

Nekem 2,5 és 0,6 évesek és imádják.

Ott te is tanulod a nyelvet is.

2013. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi angliban elunk es en soha nem tanitottam a kisfiam angolul. Beszelem a nyelvet de pont azert nem beszeltem hozza, hogy nehogy valamit rosszul tanuljon meg mert azert a kiejtesem sem tokeletes es lehet nagyon sok mindent nem mondok helyesen. A kisfiam ovis es el sem hiszed de tokeletesen beszeli mindket nyelvet. Ha angol gyerekek jonnek hozzank nem ismerek a fiamra. Nagyszulokkel, velunk meg magyar ismerosokkel meg magyarul beszel. Az egvialgon semmi gond. Oviba ugy ra ragad, hetek alatt, hogy el sem hiszed.
2013. febr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!