Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Német anyukák. Miket tanítotok...

Német anyukák. Miket tanítotok otthon 2 éves gyermeknek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ich möchte einen Maserrati kaufen.... :D

Ne haragudj, miben tanítanánk mást, mint Magyarországon?

2010. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést.Ill.rövid volt.

Èn is Németországban lakom.A kisfiam születése elött jártunk csoportba,de már nem.....

Októbertöl megy a lányom oviba.Szeretném,ha tudna pa´r mondókát,dalocskát,ne menjen úgy be,hogy nem tud semmit.

Persze nem semmit,mert számol magyarul németül 12 ig,mondd is dolgokat,de javarészt magyarul beszél.Magyarul mondja a csiga biga gyere ki......

kis karácsony.......

Németül nem akarja.

2010. máj. 20. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem ez mért baj?Ha majd megy oviba akkor úgyis megtanulja ezeket,meg az oviba nincsenek magyarul beszélő gyerekek akkor majd ő hozzá is németül fognak beszélni.Az én kisfiam is szeptembertől megy oviba,nem tud németül számolni sőt.. csak magyarul tud beszélni.Állítólag a gyerekek hamar megtanulják a nyelvet egy ismerősömnek a gyereke miután beadta oviba fél év múlva folyékonyan beszélt németül.Remélem ez nálunk is így lesz!
2010. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helló. Magyarországon élő eredetileg is magyar német tanár vagyok. De tudok pár kalassz német mondókát- dalocskát.

Az "Alle meine Entchen"-t szerintem nagyon szeretik, a Häschen in der Grube is klassz. Ha még eszembe jut más, írok!

2010. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy vers. olyan, mint az "ez elment vadászni"

Das ist der Daumen,

der schüttelt die Pflaumen,

der hebt sie auf,

der trägt sie nach Haus,

und der kleine Schelm ißt sie alle auf.

2010. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!