Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értetitek mag 15...

Hogyan értetitek mag 15 hónapos gyereketekkel, hogy NEM szabad?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, nem tudom mit csinálok rosszul, de egyáltalán nem hallgat rám. Hiába mondom, hogy nem, magyarázok neki, stb, akkor is azt csinálja, amit nem szabad. Felmászik a székekre, leszedi a könyveket a polcról, kiönti a vizet... Tudom csak kíváncsi, de nem engedhetek meg mindent. Ti hogyan birkóztok meg ezzel?
2009. szept. 2. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a következő a módszer. Elmondom hogy nem szabad, elmondom még egyszer és rögtön hozzáteszem hogy ha tovább csinálja mehet a járókába. Ha tovább se "hallja" akkor megfogom és beteszem. Na akkor persze fel van háborodva de nem kell sok idő és megnyugszik. Utána elmondom még egyszer miért is került oda. Ez elsőre bejön. Utána már csak a mutatóujjamat emelem amikor ugyanoda megy és nem bántja. Ha nincs járóka szerintem bármit ki lehet nevezni bűntetőszéknek ( csak ne az ágyat amiben alszik ).
2009. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon nehezen,kicsifiam 16 hós és nálunk is ez van,hiába mondom,mintha nem is hallaná. Tudom most nem sokat segítettem,de nem vagy egyedül,majd csak cseperenek és megértik:)
2009. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az első válaszadóhoz csatlakozom! Helyesen csinálja! Meg kell tanulnia, hogy vannak szabályok, és ha azt nem tartja be, akkor azért "bünti" jár. Egyébként tényleg ez az időszak a felfedező korszak és nagyon toppon kell lenni, hogy ne tegyen kárt magában. Sok sikert !
2009. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez a helyzet, mint az első válaszolónál, csak az a baj, hogy már a járókából kimászik fent...

Úgyhogy nem tudom, hova rakjam le. A szobában széttörne-zúzna mindent, a büntetőszéken, vagy szőnyegen meg bolond lenne megmaradni, amikor már a járókát is majdnem szétszedte (ütötte, rúgta, harapta) dühében. Úgyhogy várom én is az ötleteket.

(16,5 hónapos)

2009. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na én a járókát akkor tettem el, mikor akárhányszor bele tettem ordított. Egyszerűen nem tudtam büntire használni, mert alapból utálta és kicsi korától kezdve nem bírt benne lenni. Igy ez nálunk is kilőve. Az enyém is 15 hónapos és nagyon nehezen birom megértetni vele, hogy nem szabad. Általában elmondom kétszer-háromszor, hogy nem szabad utána legugolok mellé, és próbálom higgattan elmagyarázni és közlöm vele, hogy sírni fogok,ha folytatja. Ha folytatja akkor úgy teszek, mint aki sír, és úgy meglepődik, hogy azonnal abba hagyja.

Lehet nem jó dolog, de én azért elég sokmindent hagyok neki, hogy tapasztalja meg mi a jó és mi nem. pl ha ezerszer mondom el, sem érti meg hogyha felmászik a székre leesik. Na mióta egyszer leesett azóta kevesebbett mászik fel. Persze azt azért nem hagyom, hogy a kutya táljából egyen.

2009. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. 16,5 hónaposan kimászik a járókából? Jaj. Az én fiam 18 hónapos lesz de még nem látom a jelét. Remélem nem jön rá hamar, mert akkor agyalhatok. :)))
2009. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!