Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékokat játszol a...

Milyen játékokat játszol a 2,5 éves gyermekeddel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
rajz, szinezés, festés , gyurma,olvasás, labdázás, épitökocka
2013. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Babzsák a fejre, és mondóka: "Jó napot, jó napot, vegye le a kalapot." Fejet előre, oldalra vagy hátra hajtva lepottyan a babzsák.

Ugyanígy babzsákkal több zsákocskát a földre tenni, mintha kövek lennének, és csak arra szabad lépni.

Labdákat gurítgatunk, pakolunk (mindenféle méretű, felfújható, vagy gumi, vagy puha stb).

Most a ping-pong labda nagy sztár, mert eddig nem látott olyat, azt játsszuk, hogy fújjuk őket a földön fekve. Odébb gurítjuk és megpróbálunk utánakúszni. :-)

Babakonyhában főzünk, szülinapi zsúrt tartunk a játéktortával, filcből készítettem neki pizzát, azzal és a fa ételekkel játszunk.

Takarítunk a baba felmosó, seprű szettel, játékporszívóval.

Rajzolunk filctollal, zsírkrétával, ujjfestékkel festünk, amit nagyon szeret mostanság, a gyurma. Reggelikészítő szettel finomságokat gyártunk, vagy szaggatóval különböző formákat szaggatunk, vagy saját kézzel csigát és más állatokat, formákat gyártunk.

Kartonlapból megcsináltam ezt a játékot, a formákat dekorgumiból vágtam ki:

[link]

Dobókockát mi nem használunk.

Fa építőkockával építkezünk. Karácsonyra kaptunk Fakopáncsos natúr színű kockákat, azokból festettem be így:

[link]

Kislány, egér, maci, cica, porond.

Társasjátékból a neki valókkal már játszik ezekkel:

Junior Colorino

Csigafutam (Ravensburger) - ezzel még nem tud rendeltetésszerűen játszani, de imádja a színes fa csigákat meneteltetni.

Első gyümölcsöskertem (Haba), ezzel már ő is tud játszani, és nagyon élvezi a nagy és színes gyümölcsök és a holló miatt: [link]

Ki hol lakik (Ravensburger), itt egy karton fára, és alatta a földre, illetve a műanyag tóba lehet helyezni az oda tartozó dolgokat: [link]

Ebből szokott még tornyot építeni, bár ezzel fűzőset kell játszani eredetileg:

[link]

Vettem egy doboz ilyen állatkát (72 db van a csomagban), anyák és kicsinyeik különböző színekben, ezekkel szuperul eljátszunk, csoportosítjuk őket, kicsiket, nagyokat, színek szerint, állatok szerint: [link]

Ezek mellett ő maga is lefoglalja magát a könyvekkel, lego duplo-val, játékvonattal, WOW-os játékautókkal, istállóval. Sok kisautója van, azokat imádja tologatni, sorbarakni.

De szerencsére nagyon jól elvan azzal, hogy a különböző játékait kombinálja. Például 10 hónapos korában vettem neki egy Tomy tojásdobozt: [link] , ezzel 2,5 évesen is játszik, eljátssza, hogy a doboz a fészek, kikelnek a kiscsibék, van műanyag farmházikója, és oda beteszi a csibéket, föl-le pakolgatja a tojáshéjakat a csibéken, elviszi őket a kiskonyhája mosogatójába megfürdetni. Szóval elég jól feltalálja magát. :-)

2013. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtál, én is kezdtem már azon gondolkozni, hogy mivel kössem le a két és fél évesemet, mert néha kicsit unja magát itthon.

Ő szeret dominózni pl., még nem tökéletes, de már nagyjából érti, meg van ilyen elektromos párosítós játéka, ami világít, ha eltalálja a párokat.

2013. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!