Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő? Lsd lent

Bárányhimlő? Lsd lent

Figyelt kérdés
Szombat este vettem észre 1 pötttyöt a hátán, másnap jöttt hozzá kb 5 összesen, aztán még annyi. Kb 10-15 pötty van rajta, olyanok mint a bárányhimlő kiütések (igaz még csak képen láttam olyant, az enyémre már nem emlékszem). Hétfő óta nincs újabb pötty, de ez a pár mindenhol van, a hajas fejbőrön is. Láza, hőemelkedése nincs, nem viszket neki. doktor nő azt mondta, h nem egyértelmű, adott ecsetelőt meg Fenistil cseppeket. Tegnap kapta. Mára a legnagyobb pötty visszahúzódott, a többi változatlan. Ha nem bárányhimlő, akkor mi lehet? Allergia? Mire? Cebion multit keztem el neki adni kb akkor, mosószert, öblítöt nem váltottam, olyan nem evett, amit még sosem. ja meg normaflore-t. ez előtt 1 héttel hagytuk abba az antibiotikumot (suprax) meg kruppos is volt, arra kapta a kúpot. Ezek már nem okozhatnak ilyent szerintem, előbb kellett volna. Holnap kell visszavinnem, de ha írnátok hasonló tapasztalatokat, megoldásokat, mrgköszönném!
2013. jan. 23. 08:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem: 21 hónapos, közösségbe nem járunk rendszeresen, az elmúlt 1 hétben sóterápián voltunk 4x, ahol találkozott gyerekekkel (de mindig másokkal), közös játékokkal.
2013. jan. 23. 08:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvos nem ismerte fel hogy bárányhimlő e?:O... hát ez meglepő mindenképpen.Akkor miért nem küldte el bőrgyógyászhoz?Egyébként a nagyobbik lányomon 7 pötty volt összesen,minden más tünet nélkül.Akkor örültem hogy így megúsztuk,de pár év múlva mikor övsömör formájában újra kijött neki már nem annyira.Én elvinném egy másik dokihoz,esetleg bőrgyógyászhoz akár magán úton,hogy tiszta legyen hogy mi ez.
2013. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy dokinak fel kellene ismernie a himlőt! Akkor vidd máshoz, vagy bőrgyógyászhoz! Igen sajnos ha ilyen kevés jött ki neki, az nem a legjobb. Jó melegen kellene öltöztetned, vagyis már szerintem késő, mert akkor sok kijött volna!
2013. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A doktornőnk elég idős, már sok esetet látott, megbízom benne. Holnap vissza kell vinnem, de már egyre több van rajta. Ő is mondta, h valószínű, h bárányhimlő, de nem tipikusak a kiütések. Még a gyógyszerallergia lenne a másik tippem, most néztem, h a normaflore is okozhat ilyent. Mivel se láz, se viszketés, ezért bizonytalan. De ő is mondta, h ha nem lesz egyértelmű akkor vérvétel, bőrgyógyász.
2013. jan. 23. 12:14
 5/5 anonim válasza:
ha bárányhímlő, akkor poxclin!
2013. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!