Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mire számíthatok, ha...

Anyukák, mire számíthatok, ha a két bárányhimő oltásból csak az elsőt, tehát az ismétlőt már nem kapta meg a gyerekem?

Figyelt kérdés

3 hónapja oltattam be a gyereket. Az ismétlőt nem kapta meg. Ugyanis akkoriban visszatért a gyermekem máig ismeretlen eredetű allergiája, ami nagyon csúnya bőrtüneteket okoz és valamiért mindig ősszel-télen jelentkezik. Lényeg hogy így nem mertem beadatni neki, aztán gyorsan elteltek a hónapok, most dúl a bárányhimlő járvány az oviban, azért nem oltatok.

Mire számíthatok egy oltással? Mennyi kihagyással kaphatja a gyerek az ismétlőt? Érdemes még beadatni? Mert hogy a gyerekorvos nem mondott semmi konkrétat, teljesen rámbízza a dolgot. Én meg nyilván nem értek hozzá, csak annyit tudok, hogy a legjobbat akarom a gyerekemnek!

Ha vannak tapasztalataitok, segítsetek kérlek!



2013. jan. 7. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Eselyes, hogy elkapja a baranyhimlot. Ha mégsem, akkor beszélj a gyerekorvossal, bár szerintem az ismétlődő mar nem lesz elég, kellene mindkét oltás ujra.
2013. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, max bárányhimlős lesz egyszer.
2013. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Baràtnőmnek kislànya is csak az elsőt kapta meg, mert közben kitört a bölcsiben a bàrànyhimlő. A kislàny is elkapta, de sokkal gyengébb lefolyàsú volt.
2013. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét gyerekem egyszer kapta meg az oltást. Mikor a lányom kapta, akkor még ez volt az előírás. A doki azt mondta, hogy így esetleg elkaphatja a bárányhimlőt, de nagyon enyhe lefolyású lesz, és nem lesznek szövődményei. Én mondjuk ennek örülnék a legjobban, mert tudnám, hogy 100%-ig védettek. Nálunk tavaly volt nagy bárányhimlő járvány, az ovis gyerekek fele beteg volt, a lányom nem kapta el.
2013. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy oltás: 95 %-os védettség, két oltás: 97 %-os védettség.

Az én lányom is csak egyet kapott, pont ezért.

2013. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabszem ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy fölösleges beoltani, mert nagyon sok gyerek úgy is elkapja, ha be van oltva. Én nem adatom be, elkapja, átvészeljük.
2013. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!