Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyermeked közli, hogy mit...

Ha gyermeked közli, hogy mit kér enni, akkor azt adsz neki, vagy ragaszkodsz ahhoz amit beterveztél?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
ha megvalósítható amit kér adom azt
2013. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdek főzni,megkérdezem mit enne.Ha tudok,akkor főzök azt (persze legyen jó páromnak is,nekem is,nem lesz negyedik nap is rántott sajt sült krumplival mert őnagysága azt enne egész héten)
2013. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ebédet általában a férjemmel beszélem meg, tudva, hogyha olyat főzök, amit a fiam nem szeret (karfiol, zöldbab), akkor legyen alternatíva.

Reggelinél és vacsoránál szoktam neki választási lehetőséget adni, pl. májkrémet vagy körözöttet kér.

Ha ezek után visít a melegszendvics után, akkor megígérem neki, hogy másnap az lesz. Mindig be is tartom.

2013. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van egy rendes rendszer az étkezésbe akkor nem kér olyat ami nem kivtelezhetö.

Pl nem kér pudingot délben mert tudja hogy uzsonnára van csak. vagy ha eszébe jut akkor megbeszéljük hogy uzsonnára lesz.

2013. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig megkérdezem előző nap, hogy mit szeretnének. Általában van terv, és abból főzök, ami itthon van. Ha a tervezett étel nem felel meg nekik, akkor kérhetik, hogy csináljak mást, de csak akkor, ha minden van hozzá itthon.
2013. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem nasit kér, hanem rendes kajáról van szó, akkor örülök is neki, ha elmondja, mit szeretne. Aztán mérlegelünk, ha nem aznap (nincs hozzá valami), akkor másnap kaphat olyat.
2013. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van otthon és nem nasi ebédre, akkor azt kap amit kér. Miért kellene ráeröltetnem az én akaratomat ilyen kis dolgokban. Csak azért mert gyerek, még nem hülye, és ráadásul kiszolgáltatott is.


Aki szerint nem így kellene, gondoljon bele. Van otthon pl tökfőzelék, de neki eszébejut, hogy inkább rántottát enne. Megsüti magának a rántottát, vagy inkább megeszi a tökfőzeléket,, amihez semmi kedve? A gyereknél ugyanez a helyzet, csak ő nem tudja magának megcsinálni.

2013. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van itthon hozzà minden, akkor azt kap, amit kèr, ha valami olyant szeretne, ami èpp nincs,azt màsnap beszerzem. De àltalàban főzès előtt, uzsi, vacsi előtt mindig kap vàlasztàsi lehetősèget.
2013. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én általában kínálok neki választási lehetőséget, reggelire-uzsonnára. Ebédre általában fix, mivel ételallergiás, így nem nagyon lehet ugrálni, de ha megemlít valamit nap közben, másnap igyekszem elkészíteni neki.
2013. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!