Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? ágytisztaság

Hogyan tovább? ágytisztaság

Figyelt kérdés

2.5 éves a lányom lassan egy hete megint bepisil éjjel holott eddig ágytiszta és szobatiszta volt.

mit kezdjek vele? este ne kapjon már vizet? vagy felébresszem éjjel egyszer pisikélni?

UI: visszaadni nem fogom rá a pelenkát!

valami más ötletet kérnék szépen


2013. jan. 14. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig más ötletem nincs.

Az ébresztés hülyeség, mert a cél az, hogy felébredjen magától az ingerre, az italmegvonás szintén hülyeség az előbbi okból.

2,5 évesen semmiről nincs lemaradva, nagyon ügyes, hogy a nappali megvan, éjjelre pelust adnék, meg is beszélném vele, ha nem lesz benne pisi 3 napig reggelre, akkor újra lehet próbálkozni.


Hidd el, rossz neki mindig pisiben ébredni, várd meg, amíg ő akarja elhagyni a pelust, mert gyanítom, hogy nem ő kérte...

2013. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ö dobta el saját maga a pelust

több hónapja üvölt ha rá merném adni

2013. jan. 14. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor márpedig meg kell vele beszélni szépen.

"Nézd, anyának mosnia kell, nincs elég tiszta lepedő stb." Akkor alhatsz pelus nélkül, ha nem pisilsz be.

"3 éjjel szárazon pelusban, és újra alhatsz pelus nélkül".


Ezt meg kell értenie.


Én azt javaslom, hogy ne este kezdjél ehhez hozzá, hanem délelőtt mondd neki, hogy este pelusban fog aludni, és napközben többször is térjetek ki rá.

Pl. a délutáni alvásnál mondd, hogy akkor tudod, hogy este pelus lesz, mert éjszakára most vissza tesszük.

Így el kell hogy fogadja.

2013. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először ki kellene deríteni, miért pisil be éjjel, mert olyan nincs, hogy egyszer csak elfelejti az ágytisztaságot:

-történt valami ami lelkileg megviselhette? : környezet változás, nagy veszekedés, közeli hozzátartozó elvesztése

-nem takarózik ki alvás közben?

-esetleg valami szervi gond pl: felfázás: arra figyelj, ha gyakran keveset pisil, vagy éppen túl ritkán, fájdalmas a vizelés, fura színe, vagy fura szaga van a pisinek.

A bepisilés kellemetlen tünet, valami oka van, azt kell először feltérképezni, és likvidálni. Nagyon kicsi még, sok ok állhat a háttérben, lehet valami olyan is, ami számodra jelentéktelennek tűnik.

Én csak a saját fiamból tudok kiindulni. 22 hónaposan lett szoba és ágytiszta, aztán 26 hónaposan ment bölcsibe. Neki akkor jött vissza az éjszakai bepisilés. Az első 3 hétben heti 2-3 alkalom volt, de kezdett csökkenni, a gondozónő is mondta, hogy így tiltakozik a bölcsi ellen. Októberben volt a mély pont. Kapott egy új gondozónőt is, és a két hölgy nagyon nehezen fogadta el egymást. Abban a hónapban éjjelente 2-3 alkalommal pisilt be, minden éjjel, sőt néha be is kakilt. Nem volt felfázva, mert kivizsgáltattam, a gyerekorvos szerint egyértelműen lelki oka van. Aztán novemberben kezdett csökkenni a bepisilések száma, ahogy szépen elfogadta az új gondozónénit is. Hétről hétre kevesebbet pisilt be. Akkor figyeltem meg rajta, hogy újabban akkor pisil be, ha kitakarózik. Stabil 22 fokban aludt, takaróval, ez kellemes, de anélkül hideg van. Kikísérleteztem, hogy lefekvés előtt, ha kiszellőztetem, majd befűtöm a szobáját, és a lekapcsolom a fűtést, mikor lefekszik, majd csak akkor kapcsolom újra vissza, ha én is lefekszem, akkor pont jó neki, nem takarózik ki, és nem is pisil be.

Azt, hogy két órával lefekvés előtt ne igyon, kipróbáltam, arra jó volt, hogy ritkábban pisilt be, de ez csak átmeneti állapot. Ha megszűnik a kiváltó ok, akkor nyugodtan adj majd neki inni akár lefekvés előtt is egy kicsit, már nem fog bepisilni. Magukról tudom, most már ihat a fiam nyugodtan lefekvés után is, nem fog bepisilni, mert megszűnt az ok. Éjjel próbáltam egy-két alkalommal ébreszteni, nem volt hajlandó felkelni, csak sírt. Egyik módszer sem hozott tartós eredményt, nem is erőltettem sokáig.

Minden éjjel a szobájában van a bili. Fürdés előtt kötelező wc-re ülni, ha pisil pisil, ha nem nem, de ehhez hozzászoktattam, hogy elindulás és lefekvés előtt megpróbáljon pisilni. Ha lefekvés után inni kér, kaphat egy kis vizet, de akkor, ha megint ráül a bilire, nem kötelező pisilni, csak próbálja meg. Ettől azt vártam, hogy hozzászokik, ha éjjel felkel, akkor első dolga bilire ülni. Mind a mai napig így csináljuk, pedig elég régen nem pisilt be. Múlt héten éjjel félálomban kiabált, de olyan kétségbeesve, hogy majd infarktust kaptam. Nem ébredt fel teljesen, de amikor simogattam, mondtam, hogy nincs baj, aludj csak, egyszer csak kipattant az ágyból és elkezdte kiabálni: megyek bilire, megyek bilire. Pisilt is.

Sokáig küzdöttünk, én sem adtam vissza a pelust, mert 4 hónapig nem volt gond, tehát kizárt, hogy nem volt érett rá.

Derítsd ki, mi az oka, bár nem egyszerű, aztán jöhet a tüneti kezelés is:

-gumilepedő, hogy ne ázzon el a matrac

-lefekvés előtt pisilés

-a szobájába tegyél bilit éjjelre, és vagy a keze ügyében legyen egy kis lámpa kapcsolója, vagy tegyél a szobájába irányfényt.

-gyakoroljátok, hogy ha felébred, akkor kiabáljon, vagy menjen bilire. A férjem napközben ezt számtalanszor eljátszotta a fiunkkal.

A pelenka visszaadást nem javaslom, ha stabilan ágytiszta volt, mert az visszalépés, és az eddigi munkátok megy kárba.

A saját dolgodat azzal tudod megkönnyíteni, ha előkészítesz mindent: egy helyen legyen a lepedő, ágyneműhuzat, ha van több takaród, akkor húzd fel előre, pizsama, ha fehérneműt is visel éjjel, akkor a váltó piszihez készíts elő fehérneműt. Könnyebb, ha éjjel minden egy helyen van, és nem kell, 3 helyről előszedni.A legfontosabb a sok beszélgetés: nem baj, ha bepisil, te akkor is szereted, de ha éjjel pisilnie kell szóljon. Ezt kb egymilliószor egymás után.

2013. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!