Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem mostanában átköltözik...

3 évesem mostanában átköltözik közénk nálatok is volt, van ez a szokás?

Figyelt kérdés
Soha nem aludt közöttünk amíg pici volt !
2013. jan. 13. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
férjem nem engedi, volt 3-4 sírós elalvós este, de aztán rájött, hogy nem fog menni, fő a kitartás, nagyon keservesen tud sírni, nekem meg is esne a szívem , de férjem erős :)
2013. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem szokás, nem engedném. Picinek aludt ott, de nem egész éjjel. De viszont nem alszik el egyedül, bent kell vele maradnom míg el nem alszik.
2013. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is gyakran átjön. Ha hajnalban jön, akkor ott maradhat, de ha éjjel, akkor inkább én megyek át vele aludni a szobájába, mert a férjem nehezen alszik, ha ő is ott van. Engem nem zavar.

Igaz, mi ilyen összebújós család vagyunk. Egyébként azért jön át, mert nem jó neki egyedül, szerintem engedni kell. Ha nem is azt, hogy köztetek legyen, ha kényelmetlen, de nem szabad egyedül hagyni, ha fél.

2013. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krisztivan ***** válasza:
2 éves múlt a fiam és neki is volt kb.1 hónapja amikor egyszer csak megjelent mellettem.Odabújt aludtunk vagy negyed órát és aztán vissza ment az ágyába.Nem tudom mi volt vele,de szépen magától leszokott az éjszakai sétáról:-))
2013. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozott mindkét gyerkőc, de nem kaptak zöld utat. Az első pár alkalommal volt hiszti, aztán feladták.
2013. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pótol. Az a szükséglet, ami nem elégítődik ki, megmarad.
2013. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi lehet ez ? Ötlet ?
2013. jan. 29. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Egy 3 éves nagyon kicsi még. Annak ellenére is szoronghat átmenetileg vagy tartósan egyedül a sötétben, ha kezdetektől ahhoz szoktatták. Sőt, megkockáztatom, hogy akkor még jobban.

Az én kisfiam áprilisban lesz 3, a baráti körünkben sok a hasonló korú kisgyerek. Bár neki is a kezdetektől volt külön szobája, mi soha nem vettük olyan szigorúan az egyedül alvást. Viszont többeknél ez nagyon komoly elv volt, és mostanra mindegyiküknek fel kellett adni! Komolyan, hiszitek vagy nem, a legszigorúbban szoktatott gyerekek is elérték a szüleiknél, hogy altassák őket, és/vagy hogy valamelyik szülőjük beköltözzön melléjük a szobába.

Az én szüleim soha nem engedték, hogy velük aludjunk. Szerintem rosszabbul jártak, mert olyan 4-5 éves korunkig mindketten éjjelente többször keltettük őket mindenféle baromsággal. Az öcsémnek az volt a heppje, hogy eldugta az alvóállatkáját, és addig sírt, amíg apu meg nem kereste. Jól emlékszem az érzésre, hogy milyen boldog voltam, amikor bejöttek, és milyen szomorú, amikor kimentek. Éjjelente 2-3-szor hozzám, és ugyanannyiszor a tesómhoz éveken át. Lehet, hogy jobban kipihenték volna magukat, ha kicsit engednek az elvekből.

2013. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!