Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodáskorú gyereketekkel hogy...

Óvodáskorú gyereketekkel hogy töltötök átlagosan egy napot?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre, hogy van-e nálatok délutáni alvás vagy helyette csendes pihenő, mennyit vagytok a szabadban, mennyit játszik a gyerek önállóan, mennyi időt foglalkoztok vele (pl. közös olvasás, rajzolás, játék).

Az is érdekel, hogy milyen gyakran szerveztek kiruccanásokat akár az egész családdal (játszóház, állatkert, bábszínház vagy bármi egyéb), milyen gyakran látogatjátok a nagyszülőket esetleg hagyjátok ott a gyereket náluk?

Illetve van-e ezek közül olyan, amin változtatnátok?

Kíváncsi vagyok, hogy másoknál ez hogy működik:)


2013. jan. 12. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

5 éves ikreink vannak. Reggel fél 7kor keltem őket, 4re megyek értük. (saját vállalkozás a férjemmel így nem probléma később indulni, időben értük menni) hétköznaponként kb. 1 olyan délután-este van, mikor összeülünk a barátokkal, egyszer pedig edzésük van. Máskor hazafelé vesszük az irányt. 7ig vagy ketten játszanak, vagy játszok/játszunk velük, van hogy együtt főzünk. Utána vacsizunk, fél 8kor fürdés, ez eltart 8ig. Utána valami "pihentetőt" játszunk, pl. társasozunk, egy mese dvd-ről, vagy könyvből és alvás.

Hétvégenként szombaton délelőtt van a nagytakarítás, őket is befogtam, próbálok belőlük olyan pasit nevelni, hogy a menyem majd ne szidhasson :) Délután vagy otthon maradunk, vagy elmegyünk valahová, most télen kicsit nehezebb, mert máskor elég ha kimennek az udvarra, vagy elmegyünk sétálni, biciklizni.

Vasárnaponként legtöbbször valamelyik nagyszülőhöz szokunk menni. Őket már szombat este levesszük kb. kéthetente. Ma itthon durmolnak :)

Perpillanat nem változtatnék semmin, talán csak a hisztiken, de az meg nem napirendfüggő :)

2013. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szupernek tűnik:)
2013. jan. 12. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
7 körül kell 4 éves fia.aztán készülődés,kis mese kis játszás és indulunk oviba,4-re megyünk érte felváltva.utána változó mert ha apa van vele délután akkor csakis játszás,hancurozás,autózás megy,meg egy kis házimunka is.fél 8-körül fürcsi,kis játszás még aztán olvasás és alvás.ha velem van délután akkor mikor hazaértünk,akkor gyors kaja készítés,ilyenkor ott téblábol körülöttem,beszélgetünk,rajzolgat,vagy a szobába fest, esetleg mesét néz,aztán együtt játszunk,vagy társas,vagy rajz,vagy festés,imádja a foglalkoztató feladatokat ezeket is ilyenkor szoktam megcsináltatni vele.nyáron könnyebb mert kint ugrál,egész estig az udvaron,hétvgégén vagy az uncsitesokkal játszik, vagy játszóházba megyünk,de ezt csak havonta.nálunk az oviba havi szinten viszik őket valahová igy hétvégeken inkább együtt vagyunk,nyáron kirándulunk,bicózunk,sétálunk.egyik nagyszülőt naponta,ők itt laknak alattunk,a másikat hetente 1*2* látogatjuk,ott még soha nem hagytam egyiküknél se.a nagyobb házimunka hétvégére marad,vagy amikor délutános vagyok és ő oviba van.amikor itthon van többnyire vele vagyok,vagy itt van mellettem.szeret egyedül is eljátszani és szokott is,de az ovi kicsit rontott ezen,amióta ovis többet igényel minket,ami nem baj.
2013. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!