Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlana valaki gyermek...

Ajánlana valaki gyermek ekcémával foglalkozó orvost?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos. Tavaly télen jött ki az ekcémája, akkor nagyon erős volt. Diétázott. Nyáron már mindent evett, ekkor semmilyen tünete nem volt. Most újra jelentkezett, kisebb területen, de nagyon erőteljesen. Szeretném elvinni olyan orvoshoz, aki már "kipróbált". Tavaly sok helyen voltunk, de egyik sem volt eredményes.

2013. jan. 12. 16:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8. vagyok


A kiváltó ok a fiamnál tej- (tejfehérje és tejcukor is), tojás-, tőkehal- és nagyfokú porallergia.

Kevés lenne itt a hely, hogy felsoroljam, mivel kentük és kezeltük mindezidáig, persze a szteroidossal kezdték neki és mellette zsírozókkal próbálkozott a doktornőnk (magán orvoshoz is járunk). Mivel már elmúlt két éves, így Protopic-kel kezelik most, ami bár nem szteroid, de az immunrendszerbe babrál bele (nem is tudom, melyik a rosszabb, bár én nem nagyon használom egyiket se, csak ha már nagyon-nagyon muszáj), ezen kívül van egy A-vitaminos testápolója, ezzel kenik a bölcsiben, naponta többször; reggel-este zsírozót és karbamidos testápolót és puhítót használunk felváltva (gyógyszertári kevert krémek).

Kipróbáltuk az összes csodakencét az 5000Ft-os La Roche-tól kezdve a sheavajas szappanokig, de ezek a gyógyszertári krémek érnek a legtöbbet, igaz hónapokig kísérletezett 3 doktornő, hogy a fiunk bőrének megfelelőt kitalálják! Ezen kívül alkalmanként használunk speciális készítményeket a sebekre, attól függően, a sebesedés melyik stádiumában vannak.

Tavaly csináltunk egy 10 alkalmas elektromágneses akupunktúrás kezelést, az jó volt abban, hogy sokkal könnyebben beszívta a bőre a krémeket, jobban hatottak.

Naponta 5 ml Aeriust és erős viszketés esetén 3*15 csepp Fenistilt szed a gyerek. (Annyit ér, mint halottnak a csók!)

Havonta egy 10 napos Protexin kúrát csinálunk, az ételallergiásokra jellemző felszívódási zavar miatt, ez nem is okoz problémát, ezen kívül évente 3-szor 2 üveg Isoprinosín immunerősítőt is meg kell innia.


Mindezek mellett egy életvidám, jó erőben lévő, huncut kiskölyök a mienk, nem erősítjük benne a betegségtudatot, ezzel együtt kell élnie, ennyi. Tudja, hogy kenni kell, ha száraz, viszket a bőre, hogy nem ehet meg semmit, amit nem engedélyeztünk, hogy be kell venni a gyógyszereket és meg kell inni a tápszert, bármennyire is fura íze van. (Tök szerencsénk van, hogy nem kell ezzel kínlódni, szó nélkül megeszik minden gyógyszert. Szerinte a Zinnat is finom...brrr)

Már a bölcsiben a többi gyerek is teljesen megszokta az ő "másságát", sőt, ha a fiam elbújik egy kis magányos vakarózásra, már szólnak neki, hogy ne vakarja, mert fájni fog, és szólnak a gondozónőnek, hogy be kell kenni a gyerekünk kezét/lábát, mert viszket. Tudják, hogy sokat kell innia, és hogy nem ehet az ő kajájukból, sütijükből, nem is kínálgatják, elfogadják, hogy ők ehetnek a fiam által vitt süteményből, de a fiunk nem ehet az övékéből.

2013. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezek szerint Ti voltatok valamilyen teszten, ahol kiderült, hogy tejérzékeny? Ez milyen vizsgálat, hol lehet megcsináltatni? Ránk csak ránézésre mondják és kissé zavar, hogy a körzeti orvos nem támogat semmiben. Nem segít, hogy hova vigyem a Picit, mit érdemes végigjárnunk.
2013. jan. 16. 21:31
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vérből nézték meg, mire allergiás.


Mi úgy kezdtük, hogy kerestünk egy bőrgyógyászt, mint írtam, találtunk egy nagyon jót. Ő rendezett nekünk időpontot allergológusnál és javasolt egy gasztroenterológust. Az allergológus kérte a vérvizsgálatot, ő elrendezett mindent. Az allergológushoz évente kell menni kontrollra, kivéve, ha valami adódik, mivel a bőrgyógyász havonta lát bennünket.

Mi magánúton mentünk, mivel SZTK-s alapon 2 hónapra kaptunk időpontot, mondván: sürgős, mert csak 8 hónapos a gyerek. A háziorvosunk is azt javasolta, magán úton keressünk valakit, mert ez élethosszig tartó probléma, szerencsés, ha a gyereket egy doktor tudja végigkísérni.

2013. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én írtam Seres Klára doktornőt.

Az én gyerekemnek 16 hósan csinálták meg a Heim Pálban az allergiatesztet, szúrkálós módszerrel is és vért is vettek tőle. Mivel negatív lett az eredmény, így elmentünk ehhez a dokihoz (mert tejtermékek hatására mindig ekcémás lett a bőre). Sokat segített nekünk ez a nőci.

2013. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!