Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nagyon köhög....

2 éves kisfiam nagyon köhög. Orvoshoz vigyem vagy elég telefonon beszélni az orvosunkkal?

Figyelt kérdés

Már pár napja bujkál benne a betegség, elvétve köhögött és fintorgott az orrával. Ma hirtelen rosszabbodott a helyzet, nagyon gyakran köhögött. Levert volt, korábban feküdt, egyelőre láza vagy hőemelkedése nincs.

Adhatok neki Stodal szirupot holnap vagy inkább orvos?


2013. jan. 11. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el, nem árt ha ránéz.Én mindig elviszem a biztonság kedvéért ha folyik az orra, köhög, mert nálunk a családban többször előfordult tüdőgyulladás és inkább hallgassa meg a tüdejét nincs e nagyobb gond.
2013. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem lázas én nem szoktam orvoshoz vinni, amúgy is influenza szezon van. Adj neki köptetőt, én stodalt nem adok, meg van a véleményem róla, nekünk egyszer sem használt. De ha nektek bejött már, akkor adhatod neki.

Éjszakára a hátára Baby Luuf balzsam, ha van otthon calcium ampulla naponta 2× fél ampulla teába, vagy calcim sandoz tabletta, nagy dózisú c vitamin reggel és este (vas tartalmú vitamint ilyenkor nem jó adni, mert a vas táplálja a bacikat) és sok sok folyadák, az is oldja a hurutot.

2013. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúnyán köhög, én levinném. Nem kísérletezem a köptetőkkel, homeopátiás cuccokkal, mondjon rá konkrét dolgot a doki.
2013. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 11. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akarok kötekedni, nem tudom ki milyen gyakran jár dokihoz, és kinek milyen lelkiismeretes dokija van, de az orvos erre nagyon egyértelmű dolgot fog mondani: adjon neki köptetőt.


Mondom nem kötekedés, de sajna és tavaly elég gyakran jártam a lányommal és nagyon lelkiismeretes, szuper dokink van, így most már nem is viszem, ha ilyen gondunk van, max felhívom. (persze ha rosszabbodik a helyzet én is viszem, de a tapasztalatom az, hogy 5-ből 3 alkalommal mindig valami plusz betegséggel jöttünk el, a meglévőn felül.)

2013. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elvinném. Bár saját tapasztalat, de a fiaimnak már volt úgy tüdőgyulladása is és hörghurutgyulladása is, ami nem járt lázzal, hőemelkedéssel és egyébbel, csak köhögéssel.

Most már tudok köhögés és köhögés között különbséget tenni, tudom melyikkel érdemes orvoshoz menni és melyiket tudom otthon kúrálni, orvos nélkül.


Jobbulást!

2013. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!