Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan nagy baj?

Tényleg olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves és reggel és este kakaót vagy tejet iszik kb 2 decit. Ma találkoztam egy anyukával aki erre azt mondta hogy már nem szabad ilyen sok tejet adni neki mert mi lesz ha iskolásan is reggel és este tejet fog inni?

Nem tudtam hogy 5 évesen már nem adhatok neki tejet reggel és este.kezdjem leszoktatni róla?

pohárból iszik nem üvegből és nincs is tőle baja szerintetek adhatom neki tovább vagy már ne?



2012. dec. 17. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Üzenem az anyukának, hogy 36 évesen is tejet iszom este, és tejeskávét reggel, 2*2,5 dl-t.

Ha nem allergiás rá valaki, nyugodtan ihat tejet.

2012. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért? Mi lesz ha iskolás korában is reggel este tejet iszik? Én 34 vagyok, és én is iszok. Sőt a férjem is. Továbbmegyek, a 65 éves apukám is,, gyerekkora óta, minimum fél liter tejet iszik naponta.
2012. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

nem baj komoylan nem értem ki ezt ki azt ad gyermekének

én reggel 3 dl kakaot délután is adok ha kér etse 6kor csak tejet 8 után meg csak vizet kap. de ugyanugy megissza a sima tejet, karameltt, vailiás tejet. semmi kivetni valo nincs ebbe

2012. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

ha az étvágy és az emésztését nem rontja, akkor szintem ihat. Meg hát gyereke válogatja, én pl utálom a tejet, mindig is utáltam ,a fiam szintén, a lányom meg olyan nagy tejivó, hogy rendes csatákat vívunk a mennyiség miatt. Ő még csak 4,5 éves és bizony napi összesen 3 decinél nem kaphat több folyékony tejfélét, különben megborul az emésztése, a kakaótól meg elmegy az étvágy is ráadásul. Szóval te tudod mennyit "bír" a lányod.

Amúgy meg miért ne ihatna reggel egy bögre kakaót, ha azt szereti, azt szokta meg? Engem éveken át teával keltett anyukám, iskolásként minden nap! még kamaszkoromban is néha :) és jó volt ez így :)

2012. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
UI: a párom minimum 1 liter tejet iszik meg naponta pedig 31 éves
2012. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodtan adjad neki, ha szereti és nem allergiás. Ilyen butaságot még nem is hallottam, amit az anyuka mondott.
2012. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy baj, én is minden reggel iszok 3 dl tejet és még élek. Sőt mi anno az oviban és iskolában is tejet kaptunk, és lám lám túléltük. :) Ennél már csak az a nagyobb zöldség, hogy sógornőm arra tanítja a gyerekeit, hogy a tej a legegészségtelenebb, legrosszabb dolog a világon. Csak azért, mert ő allergiás rá. De a gyerekei nem. Na az ilyennel mit csináltok? :)
2012. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

én sem értem. ok hogy a cukor tartalma meg zsírtartalma magas, így egésznap azt iszogatni nem jó, de reggel este 1-1 pohárral semmi baj nincsen.

csak legyen lefekvés elött fogmosás.

2012. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Én nm tudom, hogy az anyuka milyen közoktatási intézménybe járt, de 15 évvel ezelőtt (amikor még jól ment a szülőknek) minden reggel tejet és kakaót kaptunk az iskolában. Ez általános iskola, 1-8-ig!

Szóval, még 14 évesen is tejet/kakaót ittunk.

Havonta ezer forintot kellett befizetniük a szülőknek erre.

Ehhez meg kaptunk még pluszba 1 darab kiflit.

2012. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi ezzel a probléma....? Mindenki azt eszik és iszik, amit akar. A tej pedig egészséges, úgyhogy itt még csak arról sem beszélhetünk, hogy egészségtelen dolgot enne nap mint nap. És ha iskolás lesz mi van akkor? Akkor is reggel tejjel indít, este tejjel fejezi be a napot. Nincs ezzel semmi gond. Az estinél figyeljetek, hogy fogmosás előtt igya, mert ha ivás után rögtön megy aludni, akkor a fogainak nem tesz jót. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!