Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nagy probléma, hogy én...

Nagyon nagy probléma, hogy én nem ragaszkodom a napirendhez, hanem ösztönösen, ahogy éppen jól esik úgy csinálom a dolgaimat/dolgainkat a lányommal?

Figyelt kérdés
A lányom 15 hónapos. Én mellette fősulira járok és dolgozom (mostanában 2x annyit mint eddig mert a Páromat elbocsátották). Így megmondom őszintén, olyan, hogy napirend nálunk az utóbbi időben nem létezik. Egy napunk úgy néz ki, hogy felkelés után peluscsere, reggeli, délelőtt (ha rá lehet bírni) alvás, délben ebédel, délután játszunk, mesét néz, utána elviszem sétálni, hazajövünk játszik egy kicsit, utána vacsi és fürdés és ennyi. Még anyatejes így én nem adok neki tejet és tejitalt sem, a cicin alszik el vagy az apukája altatja el. Sokszor a rengeteg rohanás következtében elcsúszunk és néha csak egy káosz az egész nap. Itt viszont azt olvasom, hogy mindenki napirend szerint neveli a gyermekeit, megvan az ötszöri étkezés is, az én lányomnál például nincs, nem igazán igényli. Kicsit elgondolkodtam, hogy jó -e ez így?
2012. dec. 4. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

hát én ezzel úgy vagyok hogy ahogy a baba (14 hónapos) alakítja a napot az úgy fog alakulni

én ezen sosem rágódtam

ha éhes megetetem ha álmos elaltatom ha játszani akar játszok vele

szerintem remekül csinálod

2012. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
nem nagyon tudsz mást tenni. nálunk van napirend, kb... én sosem voltam az a percre pontos anyuka, tesóméknál pl. még a pisilés is meghatározott időben történik. azért ahogy látom van rendszeresség a napjaitokban, szerintem az elég. a fiam sem igényli a napi 5 étkezést már jó ideje, ő jó esetben 3-szor, de inkább 2-szer eszik naponta, mondjuk ő már jóval nagyobb, 4,5 éves.
2012. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem ha nagyjából ugyan akkor reggelizik ebédel és alszik (vagy nem alszik az se gond csak valami csendes pihenő legyen mesével min fél óra ez később gond lehet a közösségben)aztán az esti fürdés és vacsi aztán altatás nagyjából ugyan akkor van + - 1 óra akkor nem hiszem hogy olyan nagy káosz lenne nálatok . Aki percre pontosan mindent ugyanakkor csinál az belehülyül, ha nem tudja akkor megcsinálni ha valami közbejön. Egyébként a rendszeresség azért lenne fontos mert a gyerek megszokja és tudja mi miután következik és ez neki JÓ! Mert kvázi biztonságban érzi magát a rendszerességtől tudja mire számíthat...
2012. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk születése óta ugyanaz a napirend, annyi különbséggel, hogy amíg szopizott, igény szerint szoptattam. Amikor áttért a szilárd táplálékra, napi 5 étkezés lett beiktatva, ezt azóta is igényli.

Én úgy hallottam, sok gyereknek biztonságot ad ha tudja, mi után mi következik, ezért jó a napirend. De biztosan vannak kivételek és egy anya ösztönösen érzi, ha valami nem jó és addig variál - változtat, amíg helyreáll a rend. Ezért ne eggódj, ha nálatok ez gondot okozna, éreznéd, tapasztalnád. Nem lehet minden gyerekre - családra ugyanazt a szabályt ráhúzni.

2012. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!