Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl nagy kérés lenne, hogy...

Túl nagy kérés lenne, hogy amennyiben egy oviban hányós-fosós vírus dúl, értesítsék a szülőket?

Figyelt kérdés
Kisfiam eleddig ötször kapott meg különféle sz@r vírusokat, szeptember óta. Azon már nem is csodálkozom, hogy a szülők betegen adják be a gyereket, ja persze, tudom, dolgozniuk kell, a gyerek meg lázrózsás arccal, kúppal a fenekében érkezik, és úgy köhög, mint egy rossz dohányos. Rendben. De ha 3. hete már kipusztulófélben van az ovi, mert hányós-fosós vírus van, én meg egy hónap kihagyás után viszem az enyhe immunhiány miatt fokozott odafigyelést igénylő fiamat, esetleg nem lehetne kiírni vagy szólni, hogy "T. Szülők, intézményünkben ez és ez van", vagy elregélni szépen, hogy "anyuka, ne hozza, ha meg tudja oldani, mert ilyen vírus van." Egy faliújságnyi hírecske, vagy minimális odafigyelés: TÚL NAGY KÉRÉS, HM???!!
2012. dec. 7. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem figyelmeztetnek az óvónők. Az én fiam tavaly szeptemberben kezdte az óvodát, idén februárban megszületett a tesó. Szeptembertől májusig járt a fiam oviba, eközben többször volt beteg. Májusban végig ment a családon egy hányós-fosós szarság, aztán jött a szünet, nem ment oviba. Alig várta az ovit, szeptember 3-án vittem, járt kb. másfél hetet, benyalt egy nagyon durva, fertőző középfülgyulladást, amit a kicsi is elkapott, 3 hétig kezeltük. Aztán novemberben kivették a fiam orrmanduláját. Remegett már, hogy mehessen az oviba, dec. 1-jén végre ment, 4 napig bírta, mától ismét itthon lázasan, taknyosan... A csoportban 30 gyerek van, ebből a 30-ból 2 hete 11-en vannak...
2012. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Ne járásd oviba ha ennyire gyenge a gyermeked , és nem is dolgozol!
2012. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Hányós, fosós, sz_r vírus... :DD


Viszont karantén alá nem lehet vonni az ovit. Sajnos a szülőknek meg dolgozni kell menni, nem jókedvéből adja be a gyereket az oviba, hanem mert muszáj, valamint kirúgják, ha nem megy be a munkahelyére. De te is rákérdezhetsz az óvónőknél, hogy nincs-e valamilyen járvány, ha ekkora odafigyelést igényel a kisfiad, mert ha a faliújságra kiírnák, akkor pánikolna minden szülő.

2012. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
tök igazad van!nincs is mit ragozni rajta,szólniuk kellene!Ovass be nekik!Ja és én is rühellem,azt aki beteg gyereket közösségbe visz!
2012. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólniuk kellene,vannak aki nehezen is de meg tudják oldani a gyerek felügyeletet,inkább mint hogy újra beteg legyen a gyerek.Én hétfőn három hét köhögés után viszem a lányomat és nagyon nem örülnék ha kedden már elkapná.
2012. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk csak azoknak szólnak akik otthon annak esetleg kicsivel,de kifejezetten kérték,hogy hasmenéssel nem lehet gyereket oviba vinni.de mivel beszélgetünk egymással igy megtudjuk,hogy vírus van,de mivel dolgozunk nem tudjuk megtenni hogy otthon tartsuk hisz ennek e lefolyása egy csoportban kb másfél hónap.viszont te személyesen keresd meg az óvónőt és kérd hogy szóljon neked ha ilyen vírus van,és ha megtudod oldani hogy hónapokig nem viszed tedd azt,de sajnos ez nem megoldás,előbb utobb ugy is elkapja ha nem ott akkor áruházban,buszon,utcán,bárhol.
2012. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nagy kérés valóban. Én csak azt nem értem, ezt miért ide írtad ki, miért nem az óvodában mondtad az illetékeseknek?
2012. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Naszóval. Köszi a válaszokat. 2-eske, a gyerekem nem gyenge, egy bizonyos értéke alacsonyabb az átlagnál, de amúgy erős fizikumú, mackós termet, amúgy meg emiatt ne járjon majd suliba se szerinted?

Az oviban is elmondtam mindezt ma, és év elején is elmondtam az óvónőknek, csak úgy látszik, hiába. Mellesleg nemsokára szülök, és van még egy nem ovis kis totyogóm is, segítségem meg nincs - szóval nem jókedvemben akadok ki - csak egy is együttérzésre vágytam.

2012. dec. 7. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!