Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő után és hány...

Mennyi idő után és hány foktól és mivel csillapítassz lázat két év körüli gyerekednek? Ha hurutosan köhög mellé elviszed orvoshoz?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lázas én viszem orvoshoz, ha köhög, ha nem. 38 foktól csillapítok lázat. Bár már sokszor nem mérem, mert sír és közli, hogy lázas vagyok. A homlokát tapintva tényleg lázas.
2012. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lázat 38,5 alatt nem kell csillapítani.

DE saját tapasztalatom is hogy ilyen picinek nagyon elkenödnek és csak sírnak és sírnak így hogy megnyugodjon már höemelkedésnél is adtam neki gyógyszert.

De pl tegnap egész délután lázas volt a lányom de egyáltalán nem sírt. 38,8-ig ment fel neki, nem csillapítottam, mert rendesen ivott, evett is kicsit, és kedve is egész jó volt, csak bágyadt volt ezért tv-t egész délután. estére adtam neki csak.


orovshoz nagyon ritkán viszem, de most mindegyik lányom beteg mindgeyik köhög, és mindegyik lázas volt így elvittem öket.


a doki azt mondta, ha a gyereknek csillapítható a láza, nem több mint 3 napig lazas, ha eszik, iszik rendesen, ha sír és mosolyogni is tud ha van kaka és elég pisi akkor nincsen nagy gond, igazából el sem kell vinni mert úgy sem csinál vele semmit.

2012. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39, 5 felett kezdek gyógyszerrel csillapítani, alatta csak akkor, hogyha látom rajta, h bágyadt, nincs jól, nem mozog úgy (ahogy egyébként állandóan mindig :-) ), illetve ha már a keze-lába feje is forró, mert akkor érte el a tetőpontot a láz. Ha hurutosan köhög és egy nap alatt nem tudom csökkenteni (homeopátia, fitoterápia), akkor elviszem.
2012. dec. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már 37-nél is adok nurofent, mert totál kidől ennyitől is. Amint hat a gyógyszer, jobban lesz. 2 éves


Ilyen panaszokkal, mint nálatok, biztosan mennék orvoshoz. Láz is és köhögés is, szerintem lássa orvos.

2012. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attòl függ.

Van, hogy màr 38-nàlunk, mert annyira ramaty àllapotban van, de volt,hogy 39 fokos làzzal tök jól elvolt, ilyenkor csak èjszakàra kap gyógyszert.


Èn dokihoz csak akkor viszem, ha 3. Nap is làza van ès làtom rajta, hogy semmit nem javul. Nekem is azt mondta a doki, hogy addig ùgy sem ad semmi gyògyszert, azt mèg, hogy az első 3 nap mit kell adnom neki, màr jòl a szàmba ràgta.

2012. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mára már sokkal jobban van, mondhatom meggyógyult.:) 39,5 volt a legmagasabb popsiban hőmérséklet mikor vége lett 2 nap erős hurutos köhögés, de már vége.:)
2012. dec. 15. 17:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kapott gyógyszert és dokinál sem voltunk. Homeopatiás bogyót kapott.
2012. dec. 15. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!